Martin Durdík šampiónom IMRC v triede Superstock 600

Richard Karnok

Na posledné podujatie seriálu IMRC prichádzal Martin Durdík z Vapenka Racing Teamu ako vedúci pretekár s 24-bodovým náskokom na Maďara Gyutaia. V sobotu však skončil až piaty, náskok sa stenčil na rozdiel desiatich bodov a o nedeľňajší nervák bolo postarané… Nakoniec však Martin držal chladnú hlavu a druhým miestom potvrdil zaslúžené celkové víťazstvo v seriáli.

Martin Durdík:
„Na posledné podujatie som prichádzal na čele tabuľky IMRC s 24-bodovým náskokom. Samozrejme, cieľom bolo udržať toto prvé miesto až do konca. Nakoľko sa na poslednom podujatí išiel variant č. 1, na ktorom som ešte nejazdil, tak som chcel využiť piatkový Fun Cup na zoznámenie sa s dráhou, čo sa mi však nepodarilo, keďže som prišiel trocha neskôr a poobede začalo pršať. Nechcel som nič riskovať a povedal som si, že počkám na suché voľné tréningy v sobotu. Samozrejme to nevyšlo, lebo pršalo v noci aj ráno, no predpoveď písala, že na obed sa má vyjasniť, tak som šiel rovno do kvalifikácie. Variant 1 sa mi hneď po dvoch kolách celkom zapáčil a kolo od kola som sa zrýchľoval a nakoniec z toho bolo 3. miesto na štarte, čo bolo ok.
Po štarte prvých pretekov som sa dostal na druhú pozíciu, potom prišiel horizont, kde Maďar Magda bol troška dlhší, tak som sa dostal pod neho a prišla pravotočivá ,,vracačka“, kde som viac sledoval vedľa seba Magdu a prepískol som brzdy. Prišiel ľahký pád, keď som vyšiel mimo dráhy a zavrelo sa to na predok. Našťastie neboli žiadne škody, len veľa kameňov, ktoré už mám v akvárku :D. Rýchlo som postavil motorku a uvedomil som si, že treba pridať plyn, lebo bude dôležité každé miesto. A tak som nakoniec z posledného miesta skončil v cieli ôsmy a piaty v triede Superstock 600, čo bolo veľmi dôležité pre zisk bodov, nakoľko víťazom bol podľa očakávaní Gyutai, a tak znížil náskok na 10 bodov. To znamenalo, že potrebujem v druhých pretekoch tretie miesto aby som o bod udržal 1. miesto v IMRC Superstock 600.
V nedeľu sa scenár opakoval, keďže v noci spŕchlo, a tak som išiel až kvalifikáciu, kde som opäť zajazdil 3. miesto, no zozadu som vedel že to môže cele zamiešať Maďar Aszalos, ktorý sa držal celé preteky ako kliešť. Do pretekov sme odštartovali v poradí ako na rošte, no prišla pravá vracačka po horizonte, kde bol dlhší Magda a tým pádom som sa dostal na 2. miesto za Gyutaia, ktorý ma každým kolom naťahoval a predviedol rýchlu jazdu, takže môj cieľ bol jasný, udržať za sebou Magdu a Aszalosa, čo sa nakoniec podarilo, nakoľko Magda po výjazde mimo dráhy stratil veľa času a Aszalosa som udržal aj keď sa párkrát ukázal na brzdách… no nakoniec bolo z toho 2. miesto v cieli. Určite však patrí uznanie aj Magdovi aj Gyutaiovi, ktorí išli celý rok veľmi pekne a rýchlo a určite mne dopomohlo aj to, že obaja na jednom podujatí neštartovali, ale aj o tom sú preteky.
Som veľmi rád, že som sa stal víťazom IMRC v triede Superstock 600, no moja veľká vďaka patrí ľuďom, ktorí mi prišli fandiť, otcovi, bratovi, priateľke a všetkým, ktorí prišli a držali palce. Ďakujem firmám Pharmaceutical care, Males, LMJ s.r.o., ďalej firmám Styx a Motomaxx za materiálnu a technickú podporu a pánovi Kloknerovi (www.cooltricko.sk) za perfektne pripravené tričko. A v neposlednom rade Vapenka Racing teamu za perfektnú atmosféru a zázemie a dúfam, že sa uvidíme aj v roku 2014.“