Martin Durdík na Hungaroringu tretí

Richard Karnok 7

Dve štvrté miesta, celkovo za víkend tretie a posun na čelo priebežného hodnotenia slovenského šampionátu triedy Superstock 600. To je stručné zhodnotenie účasti Martina Durdíka, pretekára Vapenka Racing Teamu, na druhom podujatí IMRC na Hungaroringu.

Martin Durdík:
„Veľmi som sa tešil na „hungáč“, pretože je tam celkom obtiažne sa dostať trénovať a veľmi sa mi pači. Preto patrí moje veľké uznanie Slovakiaracingu, že sa im podarilo vybaviť zaradiť tento okruh do kalendára. V sobotu som začal druhým voľným tréningom a troška som sa snažil dostať do tempa… Nasledovala kvalifikácia, kde som zajazdil siedmy čas (1:59,3). Postupne sa začalo zrýchľovať, čo znamenalo, že budú dobré preteky. Štart sa mi podaril a už v prvej zákrute som bol na 4. pozícií, asi po dvoch kolách som sa dostal pred Maďara Gyutaia a bol som do siedmeho kola tretí. Potom som spravil malú chybičku smerom do kopca v rýchlej ľavej, kde som bol dlhší, vyšiel som z trate a to Maďar hneď využil. V snahe zase sa na neho dotiahnuť prišli malé chybičky a nevedel som chytiť zase nejako tempo. Ku koncu ma ešte predbehol dobre jazdiaci Maďar Bódis, takže nakoniec bolo z prvých pretekov štvrté miesto. Bol som rád, že som zase trocha zrýchlil a s najlepším časom 1:57,3 som bol celkom spokojný.
V nedeľu som od rána zrýchľoval, v kvalifikácií som zajazdil šiesty čas, takže bol z toho opäť druhý rad. Štart sa mi podaril až priveľmi, keď som v prvej zákrute bol na prvom mieste. Predbehla ma výborne jazdiaca trojica Maďarov, a tak som bol na štvrtý. Asi v polovici pretekov ma predbehol rýchlejší Lukáš Jasenský na Supersporte, tak som sa ho skúšal držať. Veľmi sa mi dobre jazdilo, zašiel som si osobák na „hungáči“ v hodnote 1:56,5 čo ma bol veľmi teší, opäť som bol v cieli štvrtý a nakoniec v celkovom zrátaní víkendu mi vyšlo tretie miesto. Som teda spokojný. Veľké uznanie patrí Petrovi Šurinovi – agentúre Slovakiaracing za organizovanie pretekov na Hungaroringu a v neposlednom rade sa chcem poďakovať za podporu firmám LMJ a Males.“

7 komentárov k článku “Martin Durdík na Hungaroringu tretí

  1. Dockaj v takomto sampionate ako je Imrc musis mat osetrene teamove veci zmluvami tu uz konca srandicky ibazeby nekoncili :)))

    1. Opravené pán manager, ja som vlastne ani nevedel, že už máte spolu podpísaný kontrakt 😀

      1. Dakujem 🙂 a ani nie tak podpisaní ako kontrakt 🙂 ,tak a musíme sa s ním troška chvaliť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *