Martin Durdík na Hungaroringu nespokojný

Richard Karnok

Sklamaním skončilo pre Martina Durdíka, jazdca Vapenka Racing Teamu, uplynulé podujatie seriálu IMRC, ktoré sa konalo na maďarskom Hungaroringu spolu so šampionátom Alpe Adria.

Martin Durdík:

„Nebudem skrývať sklamanie z tohto podujatia na Hungaroringu, pretože ciele, ktoré som si pred podujatím dal, som vôbec nesplnil, čiže pre mňa je tento víkend veľké osobné sklamanie… Vôbec som sa necítil fit, celé to bolo také tuhé, chýbala tam väčšia uvoľnenosť. Nakoľko som prišiel na Hungaroring pre pravovné povinnosti až z piatka na sobotu nad ránom, tak som stihol v sobotu len druhú kvalifikáciu, čiže dosť málo času na to dostať sa do tempa. Nehovorím že to bolo zlé, ale necítil som takú pohodu už pri vjazde na trať a po pár kolách som vedel, že budem bojovať hlavne sám so sebou. Kvalifikačný čas 1:59,0 stačil na 14. miesto na štarte.

V prvých pretekoch som odštartoval asi najhoršie za posledné dva roky a to bola aj daň potom zato že som sa prepadol hneď asi o päť pozícií. Po prvej zákrute sa to nejako poupratovalo a keď som chcel držať krok s rýchlejšími jazdcami, tak som musel pridať. Asi tri kolá som si pripravoval predbehnúť jedného Turka, na ktorého som to vyskúšal po cieli do prvej pravej, bol som tam troška dlhší a keď som to chcel zavrieť, tak mi to ušlo a bol z toho menší pád, ale našťastie som vedel pokračovať, no strašne veľa som stratil, a tak nakoniec z toho bolo posledné miesto celkovo a v IMRC siedme. Najlepší čas v pretekoch som mal 1:57,8, čo je o 1,3 sekundy pomalšie ako minulý rok. čiže nespokojnosť!

Do druhých pretekov som sa snažil hlavne skoncentrovať na štart, ktorý sa mi aj celkom podaril, ale bol som zbytočne opatrný do prvej zákruty, nechal som tam viac miesta a hneď som opäť stratil. Pohyboval som sa okolo 19. miesta, postupne som zrýchľoval a dostal som sa na 17. pozíciu, potom som tam mal skupinku asi štyroch jazdcov, ktorých som mal celkom na dosah, ale nakoľko sa preteky predčasne skončili, už som nestihol s nimi bojovať a v cieli to znamenalo 17.miesto v Alpe a piate v IMRC.

Skrátka sklamanie, ale je to šport a aj také preteky sú… Teraz sa čím skôr chcem pripraviť na preteky na Panonke, kde by som chcel byť trocha viac oddýchnutý a pripravený… Chcel by som sa poďakovať firmám Pharmaceutical care, Males, LMJ, agentúre Slovakia Racing za super organizáciu, celému Vapenka Racing Teamu za super atmosféru a všetkým čo držia palce. PS: Ťuťu, skoré uzdravenie!!!“

Text: Richard Karnok
Foto: Peter Durdík