Martin Durdík krôčik od titulu šampióna IMRC

Richard Karnok

Vďaka štvrtému a druhému miestu si Martin Durdík udržal vedenie v priebežnom hodnotení seriálu IMRC v triede Superstock 600. Do posledného podujatia, ktoré sa uskutoční v októbri, tak bude vstupovať s 24-bodovým náskokom na Maďara Gyutaia.

Martin Durdík:
„Tento víkend som si naozaj užil a dokonca sa mi Slovakia Ring začal aj viac páčiť :-). Určite k tomu dopomohlo zajazdenie osobáku a slušné umiestnenie medzi jazdcami z Alpe Adrie, ale v neposlednom rade vytvorenie super atmosféry spojenej s Alpe Adriou. Nakoľko mi pracovné a osobné povinnosti spojené so šróbovaním motorky nedovoľovali isť už na voľné tréningy v piatok, tak som vybehol na chvíľu na prvý tréning a zároveň kvalifikáciu až v sobotu, keď som zajazdil o 0,2s lepší čas ako na jar v pretekoch. Vedel som teda, že tento víkend je na dobrej ceste. Na štarte som bol ôsmy, čo bolo celkom ok, štart bol celkom dobrý, aj keď do prvej zákruty som išiel viac opatrne ako som mohol, ale udržal som si pozíciu zo štartu. Potom som sa snažil držať tempo s jazdcami predo mnou, dokonca sa mi podarilo predbehnúť Lucu Tomassiniho a nadohľad som mal výborne jazdiaceho Martina Klimitsa, ktorého som doťahoval od polky pretekov a asi 3 kolá do konca sme si to dva razy vymenili, ale nakoniec som skončil pred ním a v cieli bolo z toho celkové 6. miesto a štvrté v rámci IMRC. Zajazdil som svoj osobák 2:13,0, takže veľká spokojnosť s umiestnením a časom. V nedeľu som zajazdil skoro o sekundu lepší kvalifikačný čas ako v sobotu, ale nakoľko všetci zrýchľovali v nedeľu som sa postavil na štart deviaty. Štart bol super, v prvej zákrute som bol druhý, ale nevedel som držať tempo s rýchlejšími jazdcami ako Jantulík a Gyutai a dalšími z Alpe Adrie, na ktorých mi chýbala nejakých 1,5 s na kolo, a tak z toho bolo nakoniec v cieli celkové ôsme miesto a druhé v rámci IMRC, keď mal smolu Maďar Attila Magda, ktorému sa roztrhla reťaz.
S víkendom som veľmi spokojný a už sa teším na posledné podujatie v októbri. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí mi držia palce a prišli ma podporiť. Celému Vapenka Racing Teamu za výbornú atmosféru, Lacimu za prednostne nastriekané kapoty :-), ďalej Borisovi Mentelovi z firmy Motomax za doladenie podvozku a v neposlednom rade samozrejme poďakovanie patrí firmám Males, Styx a LMJ s.r.o.“