Marinica: pád, dážď a pódium

Richard Karnok

Igor Marinica plánoval pred podujatím Alpe Adrie a Majstrovstiev SR v Brne v čo najväčšej miere zúročiť skúsenosti z Masarykovho okruhu. Po nedeľných pretekoch stál na pódiu, inak ale veľa dôvodov k spokojnosti nemal.

Teoretizovať, ako by víkend skončil, nebyť nechcených zásahov vyššej moci je zbytočné. Po štandardnom rozjazdení v piatok Igor absolvoval 3 kolá úvodnej sobotnej kvalifikácie, vo štvrtom poslal motocykel k zemi a nastal boj o čas. Nie so súpermi na trati, ale v paddocku: jeho Kawasaki nebola našťastie výraznejšie poškodená, no nevyhnutným opravám sa vyhnúť nedalo. Konečný škrt cez rozpočet prišiel v podobe ďažďovej prehánky, načasovanej do polhodinového úseku poobednej kvalifikácie. Namiesto vylepšenia štartovej pozície sa Igor musel zmieriť s faktom, že bude štartovať z chvosta 37-členného štartového poľa. Nádej na bodový zápis do Alpe Adrie zredukovala na minimum.

Igor Marinica

“Od piatku sme bojovali s nastavením prevodov a podvozku, navyše prišiel môj pád po niekoľkých vlažných kolách v prvej kvalifikácii, očakávané informácie pre lepší set up sme vďaka mokrej trati počas druhej kvaldy nezískali. K čiastočnému zlepšeniu situácie došlo vo warm upe, nová značká pneumatík a úplne iný prevod napomohli k aspoň trochu optimistickému času, rezervy však boli stále. Dodatočná úprava podvozku na jednej strane smerovali k odstráneniu opotrebovania zadnej pneu, no po niekoľkých kolách pretekov mi začal utekať predok motocykla a aj skupinka zdolateľných súperov (v ťahu bola pre zmenu predná guma). Cieľ ktorým bolo “slovenské” pódium som splnil, napriek problémom s ktorými sme sa potýkali počas všetkých troch dní. Dúfam, že o dva týždne na Pannonia ringu sa karta obráti a výraznejšie sa presadím aj v rámci Alpe Adrie.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *