Marcel Hruboš úspešný na Jarnej cene Brna

Richard Karnok 1

Výborný vstup do novej sezóny v Brne zaznamenal slovenský motocyklový pretekár Marcel Hruboš, pretekár Motošportklubu, ktorý na víkendovej Jarnej cene štartoval v tride 125 Sport Production.

Marcel Hruboš:

Na Jarnú cenu Brna som sa veľmi tešil, nakoľko už to boli prvé preteky tejto sezóny, a tiež na to, že tú trať mám veľmi rád a vedel som, že by mohlo byť pekné umiestnenie.

Do Brna sme pricestovali v piatok skoro ráno a v rámci tréningov som chcel absolvovať všetko čo sa dalo. Po vybavení všetkých prebierok sme začali pripravovať Apriliu na prvý tréning. Keďže bolo ešte celkom chladné počasie, tak som to nejako nehrotil, išlo skôr o to oboznámiť sa z nastavením motorky, prevodu a všetkého ostatného. Do druhého tréningu sme zmenili prevody a trošku nastavenie nového podvozku a bolo to poznať. Čas išiel trochu dolu, ale nebolo to stále nič výnimočné. Počasie bolo lepšie a lepšie, síce fúkal trošku vietor, ale nebolo to nič, čo by sa nedalo zvládnuť. V treťom tréningu som skúsil párkrát ako sa hovorí potiahnuť a vyskúšať či motorka dokáže ísť to, čo po nej chcem a celkom sa mi to pozdávalo. Povedal som si, že sobotná kvalifikácia bude zaujímavá, aj keď som vedel, že budem musieť ísť čas aspoň 02:36, aby som mal dobré postavenie na štarte.

Do prvého kvalifikačného tréningu sme nechali všetko tak ako bolo v piatok, no čas bol stále pre mňa nedostačujúci. Motorka išla pekne, ale ja som sa akosi nevedel dostať do takého tempa, ktoré by som potreboval.

Druhý kvalifikačný tréning bol taký istý ako prvý, síce som zaznamenal opäť mierne zrýchlenie, ale stále málo. Čas 2:39,535 nebol taký, aký by som si predstavoval, ale 13. miesto na štarte nebolo tým najhorším, z ktorého by sa nedalo odraziť v pretekoch.

V prvých sobotných pretekoch som bol trošku prekvapený z toho, že sme s 250-kami štartovali naraz všetci v hromade a nie s odstupom. Štart sa mi vydaril, posunul som sa o niekoľko priečok dopredu, ale nakoniec som sa postupne prepadol na 12. miesto v cieli.

V Nedeľu sme si povedali, že teraz treba dať motorku na čo najlepšie nastavenie a treba ísť naplno. Prezuli sme zadnú pneumatiku za novú, keďže prvá nová toho mala už dosť za piatok a sobotu. Celkom ma potešilo rozmiestnenie štartovného roštu. Štart bol opäť v mojom podaní ako vždy perfektný a hneď som išiel do prvej zákruty pred mnohých jazdcov. Bolo vidno, že sa nám podarilo to správne doladiť a pomohla aj nová pneumatika. Prvé tri kolá som už išiel na 5. mieste za Kolářom a Zimom, no v ďalšom priebehu ma párkrát vybrzdili v zákrutách pomalšie 250-ky a stratil som s nimi to tempo. Silný vietor, ktorý fúkal, bolo cítiť, keďže ma dvakrát doslova odfúklo zo stopy. Nakoniec z toho bolo pekné 6. miesto s najrýchlejším časom 02:36,965 a z Brna som si priniesol 14 bodov do poháru CAMS.

Poďakovanie patrí samozrejme rodine, mamine, bratovi, priateľke Dominike, bratom Jozefovi a Ivanovi Husárovcom, Patrikovi Šeniglovi za pomoc s prípravou motocykla, Milanovi Kolárovi, všetkým kamarátom a známym, ktorí ma podporujú a prišli podporiť aj do Brna. Vďaka za podporu patrí spoločnosti Fortaco s.r.o.

Tlačová správa Marcela Hruboša
Foto: Pavel Salaba

Jeden komentár k článku “Marcel Hruboš úspešný na Jarnej cene Brna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *