Manažér Motovia moto clubu o májovej Pannonii

Richard Karnok

PLUS FOTOGALÉRIA – Prinášame vám hodnotenie vystúpenia tímu Motovia moto club racing team pretekov na Pannonia ringu slovami manažéra tímu Petra Bellása.

Moja manželka mi stále pripomína, že čo je “dobré” – tak to je potrebné pochváliť! Vyslovujem bez akýchkoľvek emócii jej životné krédo aj v prípade krátkeho zhodnotenia posledného podniku na Pannonii, ktorého sme sa spoločne s chalanmi z Motovie zúčastnili. Z môjho pohľadu bol celý víkend zvládnutý na výbornú. Veci a udalosti, ktoré sú potrebné pri realizácii takýchto pretekov boli zvládnuté skutočne vo veľkom štýle a to dokonca na území susedného štátu. Organizátorom IMRC prajem veľa chuti a čo najmenej stresu pri realizácii nasledujúcich podnikov.
Priznávam, že Pannoniu som ešte neabsolvoval, takže na spoločný víkend som sa nesmierne tešil. Musím potvrdiť Petrove slová, ktorý mi celé roky opisoval celý objekt, vrátane krásnej technickej trate, ako jednu z najkrajších. Užil som si tri veľmi pohodové pretekárske dni. A skutočne Peter sa nemýlil. Už teraz sa teším na chvíľu, keď sa budem môcť zúčastniť ďalšieho zápolenia na tomto okruhu v auguste 2014.

S úctou sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa pod stanom Motovie dokázali v dobrom, či menej úsmevnom, pohybovať počas tohto víkendu. Budem veľmi rád, keď si z toho všetkého, čo atmosféra pri pretekoch prináša, zoberú do ďalších pretekov predovšetkým len to pozitívne.
Chalani absolvovali počas víkendu niekoľko tréningov a v nedeľu dvoje pretekov. Ako dopadli v samotných pretekoch:
IMRC MM SR Trieda 125 SP

1.Preteky:
2.miesto – Peter RAUCH
5.miesto – Jaroslav ČECH
6.miesto – Igor MARINICA
7.miesto – Michal PUŠKÁR sen.

2.Preteky:
1.miesto – Peter RAUCH
4.miesto – Jaroslav ČECH
5.miesto – Michal PUŠKÁR sen.

V hodnotení UEM Alpe Adria dosiahol v druhých pretekoch skvelý výsledok Peter Rauch, keď do cieľa došiel na druhom mieste hneď za talianskym matadorom Danilom DIGIORGIOM.

Potešila ma trpezlivosť Petra pri nastavovaní motorky. Postupné skúšanie rôznych alternatív prinieslo úspech, ktorý po tom všetkom potešil. Čo ma ale prekvapilo, tak to bolo vyhlásenie Jara, že končí. Súcitim s ním a zároveň akceptujem jeho rozhodnutie. Chcem mu poďakovať za jeho pôsobenie a interes byť v klube Motovia. Prajem mu veľa zdravia a kopec chuti do ďalšieho života.

Všetko to, čo je okolo nás a čo súvisí s pretekmi, stojí nesmierne peniaze. Preto som potešený, že sa nám podarilo počas sezóny vstúpiť do jednania s novým sponzorom, ktorý nám môže pomôcť pri vykrývaní nákladov na túto sezónu. Tohto času prebiehajú jednania o podmienkach a jednotlivých postupoch. Netrpezlivo preto čakáme na jeho výsledky.

Moje poďakovanie patrí aj Maťovi Babjákovi, ktorý sa zhostil úlohy dvorného fotografa a na Pannonii čiastočne zastúpil aj Riša Karnoka, ktorý sa z pracovných dôvodov nemohol zúčastniť pretekov. Maťove foto ste už mali možnosť zhliadnuť vo fotogalérii. Ak dovolíte pripájam aj ja svoju galériu – fotenie na pretekoch je môj dlhoročný koníček.
“Športu zdar – motocyklovému obzvlášť”

team manager
Peter BELLÁS
Motovia moto club
racing team
Michalovce