Manažér Motovia moto clubu hodnotí Hungaroring

Richard Karnok

V poradí štvrtý víkend seriálu IMRC a Medzinárodných majstrovstiev SR sa konal na “našom starom obľúbenom” Hungaroringu. My, východniari, tak hovoríme z toho dôvodu, že to máme na pretekársky okruh už roky najbližšie zo všetkých podujatí.

Aj samotní chalani si tento podnik stále s chuťou užívajú. Dokonca Peter Rauch si počas tohto víkendu pripomenul, a my s ním, 20. výročie účasti na tomto asfalte F1. Po prvýkrát tu sadol na pretekársku mašinu v roku 1994 – no proste žijúca legenda! Spoločne sme si to pripomenuli pri posedení jeden večer s rodinou Ružovcov a druhý s rodinou Svitkovcov.

Bolo to príjemné oživenie, ktoré prinieslo množstvo nových informácií z diania na svetových pretekárskych seriáloch. Je len na škodu, že pretekov sa nezúčastnil Michal PUŠKÁR sen., s ktorým sme na pretekoch počítali. Aj z pohľadu atmosféry, ktorá dýcha na tomto podniku, je to všetko z nášho pohľadu OK. Počasie, nabrúsené mašiny, vôňa grilovačiek, usmievavé hostesky, personál z ktorého cítiť skúsenosti a výborné výkony pretekárov.

Ani naši štartujúci nezaostávali. Peter RAUCH v MM SR 125 SP obsadil dvakrát 1.miesto, v pohári IMRC MM SR 125 SP dvakrát 3.miesto, v bodovaní Alpe Adria 125 SP raz 3.miesto.
Dodo ORAVSKÝ v MM SR 125 SP obsadil raz 2.miesto a raz 3.miesto.
Takže výsledky, ktoré určite potešili celý team. Členovia michalovského moto clubu kráčajú za svojím cieľom – dosiahnuť v tejto sezóne čo najlepšie umiestnenia.
Ďakujeme všetkým, ktorí nám v tejto sezóne pomáhajú vytvoriť čo najlepšie zázemie počas pretekov.

Peter BELLÁS
Motovia moto club
racing team