Maďarské double Lukáša Jasenského

Richard Karnok

Najúspešnejším slovenským pretekárom bol na štvrtom podujatí IMRC na Pannoniaringu Lukáš Jasenský z tímu RTL Moto Sport. Víťazstvami v oboch pretekoch triedy Supersport urobil dôležitý krok k zisku titulu medzinárodného šampióna.

Lukáš Jasenský:
„Na Pannoniaring som sa celkom tešil, keďže som od pretekov endurance na Slovakia Ringu na motorke nejazdil. Už v piatok som sa dostal na hranicu 2:00. Do sobotných pretekov som štartoval z prvého miesta a po štarte som bol štvrtý. Už v prvom kole som sa dostal na tretiu pozíciu pred Martina Durdíka a musel som začať stíhať dvojicu Magda a Gyutai, ktorí mi trošku počas prvého kola ušli. Keď som sa na nich dotiahol prestala mi fungovať zadná pneumatika a začal som mať problémy aj s predkom, keď sa mi v dvoch zákrutách počas jedného kola zavrel a musel som sa odrážať kolenom :-). Potom som si išiel iba svoje preteky, ktoré som dokončil prvý v triede Supersport.
V nedeľu to začalo všetko celé dobre, keď som sa v kvalifikácii dostal pod dve minúty a štartoval z prvého miesta. Štart bol celkom fajn, ale aj tak som bol po prvej zákrute štvrtý. V druhom kole som už jazdil prvý a motorka fungovala vážne super. Cítil som sa isto a to som potvrdil aj časom 1:59,2. Magda jazdiaci za mnou padol, a tak som si dojazdil na istotu s náskokom siedmich sekúnd. Chcem sa poďakovať otcovi za skvele odvedenú prácu na motorke, Borisovi Mentelovi z Motomaxxu za skvele nastavený motor, chalanom z boxu za dobru atmosféru a Lacimu Šinkovi za nastavenie motorky.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *