M SR a Alpe Adria Pannoniaring

Richard Karnok 2

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Na maďarskom Pannoniaringu pokračuje alpsko-jadranský a slovenský šampionát tretím podujatím. V tomto článku nájdete Live Timing a priebežne dopĺňané výsledky z tohto podujatia.

 

Live Timing sa vám zobrazí kliknutím sem…

Preteky:

V pretekoch triedy 125 Sportproduction skončil náš Michal Puškár na druhom mieste za obhajcom vlaňajšieho titulu šampióna, Talianom Schillacim, pričom do hodnotenia Majstrovstiev Slovenska si pripísal plný počet bodov pred Pavlom Skovajsom, Jaroslavom Čechom a Patrom Rauchom, ktorí sa v rámci Alpe Adrie umiestnili na 4. – 6. mieste.
V triede 125 GP skončila na treťom mieste s českou licenciou jazdiaca Slovenka Barbora Jakubičková.
Slovensko malo zastúpenie aj v kategórii Superstock 600, kde skončil Jakub Jantulík, štartujúci s českou licenciou, dvanásty. Štefan Bunčiak, ktorý v tejto triede debutoval, sa umiestnil na 29. mieste.
V Superbikoch si tretie miesto odniesol švajčiarsky pretekár slovenského tímu Maco Racing Greg Junod. Prvý zo slovenských pretekárov, Vladimír Ruža, bol v cieli šiesty, na 12. mieste skončil Vladimír Karban, 19. Peter Duchyňa a 22. Miroslav Sloboda.

Výsledky:
125SP + 125GP
STK 600
STK 1000
Supersport
Superbike

Priebežné poradie M SR po pretekoch na Pannoniaringu

—————————————————————————

Kvalifikácia:
V prvých kvalifikáciách na mieste vládlo premenlivé počasie, slnko sa striedalo z dažďom, druhá kvalifikácia už prebehla na suchu. Medzi účastníkmi chýba opäť Lukáš Jasenský, ktorý je tentoraz síce zdravotne v poriadku, ale finišuje s prípravami na maturity. Držíme palce!
Zaujímavosťou je štart Štefana Bunčiaka aj v triede Superstock 600! Keďže Jan Halbich zajtra nebude štartovať (pripravuje sa na podujatie FIM STK 1000 v Misane a po dnešnej kvalifikácii odcestoval z Mďarska domov), náš Vladimír Ruža odštartuje do pretekov Superbikov z výborného 3. miesta. Za povšimnutie stojí aj nízka účasť jazdcov v triede 125 SP, kde je z deviatich pretekárov päť Slovákov…

Výsledky:
125SP
125 GP
STK 600
STK 1000
Supersport
Superbike

Peter Duchyňa (foto: Petr Štola – bikeracing.cz)

2 komentárov k článku “M SR a Alpe Adria Pannoniaring

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *