Lutec Racing: promotér Alpe Adrie sa predstavuje

Richard Karnok

Ako sme vás už informovali, novým promotérom medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria sa na najbližších päť rokov stala chorvátska spoločnosť Lutec Racing.

„Sme radi, že vám môžeme oznámiť, že Lutec Racing bude najbližších päť rokov promotérom šampionátu Alpe Adria Road Racing,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení spoločnosti Lutec Racing so sídlom v Chorvátsku, ktorá mnoho rokov pôsobí v oblasti moto športu. „Pre nás ako promotéra je hlavným cieľom organizovať šampionát na vysokej profesionálnej úrovni. Naším plánom je poskytnúť organizáciu, ktorá presahuje očakávania jazdcov, ale tiež zabezpečí splnenie si svojich povinností a ponúkne účastníkom za ich peniaze vysokú úroveň. S vami môžeme vybudovať šampionát, ktorý bude každým rokom rásť. Ku každému pretekárovi budeme pristupovať s profesionálnym a osobným prístupom, cieľom je prilákať do seriálu ešte viac jazdcov z celej Európy a urobiť šampionát čo najzaujímavejším.“

Preteky šampionátu Alpe Adria sa budú konať na počas šiestich víkendov na piatich okruhoch. Tu je predbežný kalendár:
04.05.- 06.05.2018. Slovakia Ring
25.05.- 27.05.2018. – Poznan
29.06.- 01.07.2018. – Pannoniaring
31.08.- 02.09.2018. – Red Bull Ring
TBA – Grobnik
05.10.- 07.10.2018. – Oschersleben

Ďalšie informácie nájdete na Facebooku Lutec Racing a na stránke www.lutecracing.com.

Jazdci a tímy v tomto čase očakávajú výsledky z generálneho zhromaždenia Alpe Adria, ktoré sa uskutoční 9. decembra v Chorvátsku. Práve po ňom by mali byť známe informácie o výške štartovného, ale aj neistej budúcnosti malých dvojtaktných tried. Práve na tieto dve témy prebiehali dlhé diskusie medzi promotérom a komisiou Alpe Adrie.

Zdroj: Lutec Racing a Alpe Adria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *