Lukáš Jasenský zvíťazil v Moste

Richard Karnok

Ďalší výborný výsledok dosiahol na podujatí šampionátu Alpe Adria v českom Moste Slovák Lukáš Jasenský. 19-ročný pretekár tímu JLT-motoracing nadviazal na doterajšie skvelé výkony a na pre neho neznámom okruhu dokázal s istotou zvíťaziť.

Jasenský, ktorý v medzinárodnom šampionáte štartuje prvý rok, je na najlepšej ceste k zisku celkového prvenstva a v posledných dvoch podujatiach mu k titulu alpsko-jadranského šampióna stačí vybojovať jediný bod. Okrem toho si už vo svojej prvej sezóne s predstihom zabezpečil titul Majster Slovenska.

Cestu za víkendovým úspechom Lukášovi neprekazil ani pád v piatkovom voľnom tréningu a v kvalifikácii obsadil druhé miesto. V samotných pretekoch sa už v úvode dostal na čelo 36-členného jazdeckého pola a až do cieľa udržiaval náskok pred svojimi najväčšími súpermi.

Lukáš Jasenský:

„Do pretekov som odštartoval ako tretí, no už v druhom kole som bol na prvom mieste. Získal som asi trojsekundový náskok a v pohode som to už dojazdil do konca. Okruh v Moste mi sadol veľmi dobre, všetko nám vychádzalo, všetci v tíme pracovali na sto percent a som im vďačný za to, že sa pre nás preteky skončili takto úspešne. Máme za sebou skvelý víkend, teší ma zisk  titulu slovenského šampióna a na ďalšom podujatí by som rád potvrdil aj titul v Alpe Adrii.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *