Lukáš Jasenský víťazom Veľkej ceny SR

Richard Karnok

19-ročný Lukáš Jasenský potvrdil úlohu favorita Veľkej ceny Slovenskej republiky na okruhu Slovakia Ring, piateho podujatia medzinárodného šampionátu Alpe Adria a v mimoriadne dramatických pretekoch triedy Superstock 600 vybojoval víťazstvo. Na podujatí sa predstavil aj Lukášov starší brat Tomáš, ktorý skončil v triede Superstock 1000 s celkom novým motocyklom na 16. mieste, pričom v rámci hodnotenia slovenského šampionátu mu patrilo prvé miesto.

Obaja pretekári tímu JLT-motoracing sa predstavili po prvý raz spolu pred domácim publikom s celkom rozdielnymi úlohami. Lukáš bol ako vedúci pretekár alpsko-jadranského šampionátu favoritom a Tomáša čakal prvý tohtoročný štart, navyše prvýkrát na motocykli s obsahom 1000 ccm, a tak bolo jeho úlohou zoznámiť sa s novým náčiním a pripraviť ho predovšetkým na nadchádzajúce podujatia.

Lukášovi sa darilo počas celého víkendu a už v kvalifikácii si vyjazdil pole position. Po štarte pretekov bol spočiatku na treťom mieste, neskôr sa však prebojoval do čela a aj napriek problémom so zadnou pneumatikou sa nakoniec radoval z víťazstva na domácej pôde. Týmto výsledkom si upevnil vedúcu pozíciu nielen v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria, ale aj v Majstrovstvách Slovenska.

Lukáš Jasenský:
„Štart pretekov sa mi podaril, v prvej zákrute som bol druhý, no v ďalšej ma predbehol Halbich. Trochu som stratil kontakt, nevedel som sa spočiatku dostať do správneho tempa, ale po druhom kole to už bolo lepšie a lepšie, dokázal som sa k obom súperom postupne priblížiť a v jednej zákrute som ich oboch predbehol. Šiel som tempo, ktoré oni nevedeli zachytiť, tak som sa im vzdialil, no vzápätí som začal mať problémy so zadnou pneumatikou, ktorej pravá strana začala strácať priľnavosť a na výjazdoch z pravých zákrut sa mi šmýkalo. Všimol som si potom, že sa ku mne približuje Michal Prášek, no to už bolo posledné kolo a dokázal som prvé miesto udržať. Z víťazstva na domácom okruhu som veľmi šťastný, je to skvelý pocit. Moja vďaka patrí celému nášmu tímu a všetkým ktorí nám pomáhajú. Spoločne sme dosiahli skvelý výsledok.”


Tomáš sa spočiatku trápil, na novom motocykli, ktorý dostal do rúk len štyri dni pred podujatím, sa hľadal, no postupne začal nachádzať cestu k nastaveniu stroja aspoň čiastočne podľa svojich predstáv. V pretekoch skončil v hodnotení alpsko-jadranského šampionátu na 16. mieste, no v rámci Mastrovstiev Slovenska získal hneď pri svojom prvom štarte plný počet bodov za víťazstvo.

Tomáš Jasenský:
“S každým tréningom som prichádzal na nové a nové skutočnosti, takže to bolo predovšetkým o zoznamovaní sa s motorkou. Po tom všetkom som nakoniec aj celkom spokojný, i keď som pôvodne dúfal v lepší výsledok. Aj v pretekoch som však uvidel čo nás ešte s motocyklom čaká a keď odstránime všetky drobnosti, tak aj ten celkový výsledok bude určite ešte lepší. Máme teda pred sebou jasný smer kadiaľ ísť a to je dôležité.”


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *