Lukáš Jasenský mení triedu

Richard Karnok

Vlaňajší alpsko-jadranský a slovenský šampión triedy Superstock 600 Lukáš Jasenský z tímu JLT-motoracing má v pláne bojovať o víťazstvá aj v nadchádzajúcej sezóne. Tentoraz sa však predstaví v inej triede.

Po dvoch úspešných rokoch v Maďarsku sa vlani tento bývalý popredný slovenský motokárista presťahoval do šampionátu Alpe Adria, kde šokoval fanúšikov aj súperov víťazstvom hneď na prvom podujatí na Hungaroringu. Vzápätí sa na internete ozývali hlasy, že práve Hungaroring má najazdený a inde uvidí… Ale prišlo Brno a už pri svojej premiére na tomto okruhu bojoval o víťazstvo s krajanom Krajčím, ktoré predčasne rozhodol v neprospech Jasenského pretekár jazdiaci o kolo pozadu. Na neznámej trati v Moste hneď na prvýkrát porazil všetkých a rovnako sa mu podarilo zvíťaziť aj na Slovakia Ringu.

Lukáš, pripravuješ v roku 2012 nejaké novinky?
Áno, tou najväčšou je zmena triedy, budem štartovať na Supersporte.

Dôvod?
V triede Superport je väčšia konkurencia a dva roky sme v tej istej kategórii zostať nechceli, aj keď naša technika sa od Superstocka veľmi nelíši. Zmena triedy mi zároveň dáva aj väčšiu motiváciu byť medzi najlepšími. Muším zabojovať a ukázať, že aj v tejto triede na to mám!

Vlani si si už Supersport vyskúšal na finálových pretekoch ME v Albacete, môžeš teda nejako stručne opísať aký rozdiel cítiš medzi stockom a sportom?
V Albacete to bol iný Supersport s akým budem jazdiť tento rok. Na ME sme mali predpísané pravidla z IDM a tam sa nepovoľovali veľké zásahy do motora. Túto sezónu v Alpe Adrii budeme mať silnejší stroj. Ale aj s tým, čo bolo povolené v Albacete, sa mi to viac ľúbilo. Väčší výkon motora sa mi páči a keď tam bude ešte viac koní, tak to bude len a len lepšie 😀

Aký stroj budeš mať k dispozícii?
Pripravujeme dva identické motocykle Yamaha, ktoré budú koncepčne úplne iné ako v minulej sezóne. Zodpovedný je za to šéfmechanik Laci Šinko alias Lorenzo.

Neuvažovali ste v tíme napríklad o Majstrovstvách Európy stockov, ktoré sa jazdia popri MS Superbikov?
Už po sezóne sme rozmýšľali aj nad touto možnosťou , ale finančné prostriedky nám to nedovoľujú. Bolo by super štartovať v tomto šampionáte, možno sa to podarí o rok.

Kde ťa tento rok okrem Alpe Adrie budeme môcť vidieť?
Ak sa bude dariť, tak by som rád štartoval s voľnou kartou na ME Superstockov v Brne a takisto by som sa rád opäť prebojoval do finálových pretekov ME v Albacete. Samozrejme všetko to závisí aj od financií.

Vlani si spoznal viacero okruhov, oslovil ťa niektorý z nich špeciálne?
Jednoznačne okruh v Brne, ktorý mi sadol od prvého kola. Ale aj na ostatných tratiach, ktoré som po prvýkrát vyskúšal, som sa rýchlo adaptoval už po pár okruhoch.

Ako vyzerá tvoja zimná príprava, máš nejaký špeciálny režim?
Na novú sezónu sa samozrejme riadne pripravujem. Fyzická kondícia je veľmi dôležitá, behám, navštevujem fitnes centrum, ale najviac sa teším až bude nejakých desať stupňov nad a nulou a nasadnem na nové supermoto, ktoré ma čaká doma v garáži! Myslím si, že to bude najlepšia príprava na túto sezónu.

Tak ako aj iní pretekári si spomenul toľko prepotrebné financie. Je niekto, kto ti pomáha tento šport utiahnuť?
Najväčším sponzorom naďalej zostáva môj otec a firma Keramik Studio, no moja vďaka patrí aj spomenutému Lacovi Šinkovi a firmám Motomaxx (od ktorej budem mať tento rok prilby Arai), Bieta restaurant, Moto cyklo Batki,L&J keramika a tímu JLT-motoracing.

Vďaka za rozhovor, nech sa ti darí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.