Lukáš Jasenský chcel na Pannonii dosiahnuť viac

Na maďarskom Pannonia ringu sa v pretekoch triedy Superbike predstavil aj pretekár tímu Slovakia Racing Lukáš Jasenský. V spoločných hodnotení s alpsko-jadranským šampionátom dúfal v lepšie výsledky, no v hodnotení IMRC či Majstrovstiev Slovenska vybojoval popredné umiestnenia.

Lukáš Jasenský:
„Na Pannoniu som sa tešil iba z toho dôvodu, že si opäť sadnem na motorku, pretože okruh ako taký mi vôbec nevyhovuje. Začalo sa to piatkovými voľnými jazdami, kde som jazdil dosť pomaly a takisto tomu bolo aj v piatkovej prvej kvalifikácii, kde som skončil na 23. mieste.
V sobotu ráno som sa hneď zlepšil o jednu sekundu, ale stačilo to len na posun o jednu priečku a tým pádom mi na rošte patrila 22. pozícia v spoločnom poli s Alpe Adriou. Ešte pred pretekmi som si dal cieľ, že sa hádam udržím rýchlejšej skupinky, ktorá stála predo mnou na štarte. Lenže štart nevyšiel podľa mojich predstav a prepadol som sa o veľa miest dozadu. Prvé dve kolá som predbehol približne šesť jazdcov a snažil sa dobehnúť to čo som zameškal na štarte. Lenže s rýchlejšími jazdcami som neudržal tempo a pomaly sa mi vzďaľovali, až som dokrúžil osamotený na 17. mieste celkovo a štvrtý v Alpe Adrii. Do hodnotenia M SR z toho bola druhá priečka.
Druhé preteky v nedeľu som už nechcel pripustiť pokazený štart, ale ako je už tradíciou, do prvej zákruty som vchádzal na predposlednom, 32. mieste. Po prejazde prvého kola som bol už na 19. mieste, kde som sa doťahoval na skupinku jazdiacu predo mnou. Po zdolaní trojčlennej skupiny som nakoniec skončil na 16. mieste, tretí v rámci IMRC a v slovenskom šampionáte som bol prvý. Preteky som si predstavoval úplne inak, ale cieľom bolo dokončiť po oba razy bez pádu, čo sa aj podarilo. Chcel by som poďakovať Peťovi Šurinovi a agentúre Slovakia Racing, môjmu otcovi a firme Keramik Studio, čerpacím staniciam TAM Autohof a ich Racing Fuelu a takisto firme Mefosport (Motul).“

Text: Richard Karnok