LOTTE Europe RT predstavuje pretekárov: Nela Harantová

Richard Karnok 1

Hoci je LOTTE Europe Racing Team pomerne mladým tímom s mladými jazdcami, na svojom konte má už mnoho výborných výsledkov, či už na špeciálnych motodrómoch alebo prírodných tratiach. V sérii rozhovorov sa nám postupne predstavia všetci jazdci tímu, pričom na úvod pochopiteľne dostáva prednosť dáma, Nela Harantová.

Nela na svojej Aprilii 125 SP

Nela, trochu sa nám predstav…
Ahojte, zdravím všetkých ktorý čítajú tento rozhovor. Som študentka ekonomickej univerzity v Bratislave, sestra Filipa, mám 21 rokov a vo voľnom čase tancujem.

Pri tvojom priezvisku je asi jasné ako si sa dostala k motocyklovým pretekom…
Áno, k motorkám som sa dostala ešte keď som bola malá, pretože môj starý otec aj otec kedysi pretekali. Ja som išla svoje prvé preteky v roku 2013 na Jawe 50. Potom ma otec zobral na tréning Junior Moto Academy a absolvovala som sezónu s motorkou MiniGP 140. Teraz mám Apriliu 125 Sport Production ako aj ostatní jazdci v tíme.

Na domácej pôde v Malackách

Aké preteky si doteraz absolvovala?
Zúčastnila som sa na rôznych pretekoch v kategórii Vintage na Slovensku aj v Českej republike, napríklad v Holíči, Malackách alebo Jičíne a s MiniGP som išla slovensko-maďarský šampionát na tratiach v Dunajskej Strede, Trebaticiach, Pannonia ringu a Kecskeméte.

Ktorá je tvoja najobľúbenejšia trať?
Najviac sa mi páčila trať v Keckeméte a automotodróm v Brne, kde som bola s Apriliou trénovať.
Je to krásny okruh v kopcoch a páči sa mi aj trať v Malackách. Je to domáca trať a jediná kam sa na mňa ide pozrieť aj mama.

Nela v minulosti jazdila aj kategóriu Vintage

Doma máte veľa motoriek a určite si už mnohé skúsila. Ktorá patrí medzi tvoje najobľúbenejšie?
To je pravda. Najradšej mám tú moju Apriliu ktorá má aj meno, ale rada mám aj Jawu 90, ktorá je jediná na značkách a občas sa s ňou idem previezť po okolí.

Aký je tvoj vzťah k jazdeniu na mokrej trati, patríš medzi jazdcov, pre ktorých je mokrá trať výhoda?
Preteky na vode som išla len raz a podľa časov na kolo sa zdalo že mi to vyhovuje. Dážď vlastne nemám vôbec rada hlavne keď prší za krk, ale na trati mi voda nevadí. Veď súperi majú rovnaké podmienky takže sú to preteky ako každé iné.

Koho v motocyklovom športe obdivuješ, kto je tvoj vzor?
Odmalička je môj vzor Valentino Rossi. A sledujem aj Španielku Mariu Herreru, ktorá jazdí svetový šampionát v kategórii Moto3.

V juniorskom šampionáte na motocykli kategórie MiniGP

Na záver nám prezraď trochu o tvojej budúcnosti. Čo plánuješ na sezónu 2017?
Tento rok chcem skúsiť prírodné okruhy u nás a v Čechách. Páčia sa mi okruhy v mestách a tak isto aj atmosféra a veľa fanúšikov pri trati. No chcem hlavne veľa trénovať, pretože na Aprilii mám málo najazdených kilometrov. Edo (Werner) hovorí, že ma naučí vystrkovať nohu do zákruty, ale keď sa na to pozriem z ekonomickej stránky tak slidre na kolenách sú lacnejšie ako nové čižmy 😀

Nela, vďaka za rozhovor, držíme palce, aby sa ti splnili tvoje plány.

Zdroj: LOTTE Europe RT

Jeden komentár k článku “LOTTE Europe RT predstavuje pretekárov: Nela Harantová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *