LOTTE Europe RT predstavuje pretekárov: Andrej Dobrocký

Richard Karnok 2

Tretím pretekárom LOTTE Europe Racing Teamu, ktorého si predstavíme je Andrej Dobrocký, ktorý má na svojom konte štarty na motodrómoch aj prírodných tratiach, pričom vlani absolvoval seriál Alpe Adria Road Racing Championship. V rámci seriálu bojoval aj o body do majstrovstiev Slovenska, kde v konečnom hodnotení obsadil výborné štvrté miesto. Pozrite si ako vníma pretekanie a čo nám o sebe prezradil pretekár jazdiaci so štartovým číslom 99.

Andrej, minulú sezónu si jazdil celý šampionát Alpe Adria. Na ktoré preteky spomínaš najradšej?
Áno, minulú sezónu som odjazdil šampionát Alpe Adria, v ktorom boli zahrnuté aj majstrovstvá Slovenska. Celý šampionát môžem hodnotiť pozitívne, keďže motorky už pracovali spoľahlivejšie a na každom okruhu sme si zlepšili časy. Pre mňa boli najlepšie preteky minulej sezóny tie prvé na Slovakia Ringu, kde sme si super zapretekali a v poslednej zatáčke sa mi podarilo dostať na druhé miesto v rámci hodnotenia Slovákov. Ako druhé vydarené preteky hodnotím Rijeku, kde sme jazdili prvýkrát a kde sme si celý čas menili pozície s Filipom a domácimi pretekármi.

Sú naopak preteky, na ktoré by si najradšej zabudol?
Myslím, že na žiadne preteky by som nechcel zabudnúť, nakoľko každými som získal nové skúsenosti, ale ak si mám vybrať jeden, tak to boli posledné preteky na Slovakia Ringu, ktoré mi nevyšli podľa predstáv.

Čo ti prinieslo pretekanie za celý ten čas?
Na motorkách jazdím už dosť dlho, avšak pretekaniu sa venujem 4 roky. Prinieslo mi to veľa skúseností na motorke, taktiež som pomaly prešiel už len na okruhovú jazdu, nakoľko je to podľa mňa oveľa bezpečnejšie ako v premávke. Pretekanie mi prinieslo nové priateľstvá, nové zážitky a hlavne mi neostávajú peniaze na hlúposti 🙂 Ako sa hovorí, nauč dieťa láske k motorkám a nebude mať peniaze na drogy 😀

Ako sa cez zimu pripravuješ na nadchádzajúcu sezónu a aké máš plány? Budeš jazdiť len na motodrómoch alebo sa ukážeš aj na prírodnom okruhu?
Keďže aktívne hrávam hádzanú za Malacky v extralige, tak počas celého roka trénujem a tým si udržiavam aj kondičku na pretekanie, i keď treba povedať, že na motorke sa zapájajú aj iné svaly. Počas zimy máme tréningy z hádzanej a taktiež sa v zime venujem hokeju, takže to je základ prípravy. Podľa posledných informácii sú plány na ďalšiu sezónu zúčastniť sa celého šampionátu MOTOCh a taktiež aj pretekov na prírodných okruhoch, ktoré organizuje CAMS. Prírodné okruhy ma lákajú najmä kvôli neskutočnej atmosfére a množstvu divákov.

Si známy svojou spotrebou kolenných sliderov. Koľko ich spotrebuješ za sezónu?
Áno, spotrebu sliderov mám výrazne vyššiu ako väčšina jazdcov. Keď to človek skúsi prvýkrát kolenom po zemi, tak je to super pocit. No momentálne už pracujem na znižovaní spotreby týchto sliderov. Presné číslo sliderov na sezónu je ťažké vypočítať, ale myslím, že 3 sady na víkend by sa nestratili 🙂 … Boli preteky, kedy som celý víkend slidery nemenil, ale zase boli preteky, kde som dal do smútku 3 sady 🙂 .

Ak by si si mal vybrať jednu najobľúbenejšiu trať ktorá by to bola?
Moja najobľúbenejšia trať z motodrómov je Panoniaring a z prírodných okruhov sa mi asi najviac páčia Kopčany.

Kde sa vidíš v pretekaní tak o tri roky? Plánuješ prestup do inej kategórie?
V prípade priaznivých okolností by bolo pekné o tri roky jazdiť niektorý zo šampionátov na 600vke s peknými výsledkami. Plány na prestup do inej kategórie by aj boli, avšak hlavným problémom resp. brzdou sú financie. Avšak taktiež aj skúsenosti, nakoľko jazdiť so 600vkou v cestnej premávke, je niečo iné ako na okruhoch. Tento rok by som si rád vyskúšal 600vku na okruhu a následne by sme vedeli, akým smerom sa uberať ďalej.

Ako si spomenul, hlavnou brzdou sú financie. Iste, tento šport je veľmi náročný, no iste sú aj tí, ktorí to tebe či celému tímu pomáhajú ťahať…
Samozrejme, moja vďaka patrí formám Lotte, Autosave, Kovoexcel, ChmelaPneu, Banner, a tiež portálu Moto-cup.sk za mediálnu podporu. Verím, že práve s pomocou partnerov budem môcť v budúcnosti jazdiť a aj dosahovať dobré výsledky aj na 600vke…

Andrej, vďaka za tvoj čas, budeme držať palce v nasledujúcej sezóne a nech ti časom vyjde aj ten prestup na šesťstovku.

Zdroj: Lotte Europe Racing Team

2 komentárov k článku “LOTTE Europe RT predstavuje pretekárov: Andrej Dobrocký

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *