LOTTE Europe Racing Team zahájil sezónu v Brne

Richard Karnok

Prvé podujatie novej pretekárskej sezóny, Jarnú cenu Brna, má za sebou trojica pretekárov LOTTE Europe Racing Teamu, Eduard Werner, Filip Haranta a Andrej Dobrocký. Prinášame vám ich hodnotenie víkendu na Masarykovom okruhu.

Eduard Werner:
„Jarná cena Brna boli prvé preteky v tejto sezóne a v našej triede bolo 44 jazdcov, čo vyzeralo na pekné preteky. Na motorke bolo takmer všetko nové, takže v piatkových tréningoch sme ešte vychytávali nejaké muchy. Taktiež som sa učil pre mňa novú trať a moje očakávania neboli prehnané keďže viem, že moja jazda na motodrome ešte nie je dosť dobrá. Sobotné preteky boli pokazené skrátenou procedúrou a amaterizmom zo strany organizátorov, ktorí sa rozhodli spojiť naše preteky s triedou Supermono (ktoré nás v zákrutách brzdili). Štart bol opakovaný a nikto nevedel čo sa vlastne deje. Na takýchto pretekoch proste nesmie chýbať rozprava! Následný šprint na 5 kôl som dokončil na 9. mieste. V nedeľu sa mi podarilo dokončiť na 10. mieste, ale moje časy sa zlepšovali až do posledného kola. Celkovo nie som spokojný, ale boli to prvé preteky a verím, že po mestách to bude lepšie. Ďakujem svojim partnerom Lotte europe racing team, Akumulátorovňa Igor Havala, MEZ Kežmarok, moto-cup.sk, rodine a zároveň všetkých pozývam na takmer domáce podujatie M ČR roadracingu 8.mája v Uherskom Hradišti.“

Filip Haranta:
„Účasťou sme si neboli istí až do poslednej chvíle, pretože som mal veľa pracovných povinností. Našťastie sa mi podarilo prísť v sobotu ráno a po vybavení administratívnej a technickej kontroly som hneď nastupoval do 1. tréningu. Bolo veľmi poznať, že po zime som prvýkrát sedel na cestnej motorke (príprava obsahovala len jazdy na krosovej motorke), preto som sa zameral hlavne na moje rozjazdenie.
V druhom tréningu a kvalifikácii prišli menšie technické problémy a preto nešlo jazdiť časy aké by som chcel. Tieto problémy sa preniesli aj do pretekov, kde bolo moje umiestnenie ku koncu štartového pola.
Celkovo hodnotím preteky v Brne pozitívne, keďže mi išlo hlavne o vyskúšanie zmien na motorke a taktiež sa rozjazdiť pred dôležitými pretekmi na Slovakia Ringu. Ďakujem za podporu našim partnerom: LOTTE, AUTODAY, CHMELAPNEU, ONLYDULY, KOVOEXCEL a ďalším. Taktiež za mediálne zviditeľnenie a perfektné fotky Richardovi Karnokovi.“

Andrej Dobrocký:
„Prvé preteky v sezóne 2015 v Brne boli pre mňa v trochu hektickej atmosfére. Bolo to spôsobené najmä pracovnými povinnosťami a taktiež povinnosťami k druhému športu – hádzanej, keďže bojujeme v baráži o extraligu. Nakoniec sme sa rozhodli, že na preteky do Brna pôjdeme, aby sme vyskúšali najmä motorky, nové nastavenia a taktiež aby sme sa rozjazdili pred pretekmi na Slovakia Ringu.
Už v prvom tréningu v sobotu som zajazdil lepšie časy ako minulý rok a v druhom tréningu som dal ďalších 5 sekúnd dole. V prvých pretekoch, ktoré boli vypísané na 5 kôl, som dokonca najlepšie kolo zajazdil ešte o 5 sekúnd rýchlejšie a celkovo som obsadil 18.miesto zo 44 jazdcov. Pre mňa povzbudzujúci výsledok po minuloročných problémoch s motorkou. V nedeľu som dokončil preteky vypísané na 11 kôl na 24. mieste, čo bolo spôsobené hlavne tým, že som odišiel v posledných dvoch kolách kondične a menším problémom s radiacou páčkou pri podraďovaní. Z môjho pohľadu splnili tieto preteky môj cieľ a to vyskúšať nastavenie motorky a rozjazdiť sa a pokiaľ možno vrátiť sa domov bez pádu. Zároveň som zistil, kde mám rezervy a môžem naďalej pracovať na sebe a aj na motorke.
Ďakujem našim partnerom vďaka, ktorým sa môžem zúčastňovať pretekov a to hlavne: LOTTE, AUTODAY, CHMELAPNEU, ONLYDULY, KOVOEXCEL a ďalším a samozrejme ľuďom, ktorí nám vytvárajú zázemie na pretekoch a bez ktorých by pretekanie bolo veľmi ťažké. Zároveň pozývame všetkých priaznivcom motoriek a našich priateľov na Slovakia Ring, kde sa dňa 13.-15.5. uskutočnia preteky šampionátu Alpe Adria a budete nás môcť vidieť v akcii.“

Správa tímu LOTTE Europe Racing
Foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *