LOTTE Europe Racing Team hodnotí vystúpenie v Moste

Richard Karnok

Nový slovenský tím v triede 125 Sportproduction, LOTTE Europe Racing, s pretekármi Filipom Harantom a Andrejom Dobrockým, má za sebou ďalšie vystúpenie v sezóne, v ktorej ktorej sa predstavuje nielen v seriáli IMRC, ale aj na podujatiach na prírodných okruhoch. Počas uplynulého víkendu sa predstavil na pretekoch IMRC v Moste.

Na preteky sme sa tešili, nakoľko sme pred nimi mali dosť dlhú prestávku. Motorky boli pripravené, a tak sme vo štvrtok večer vyrazili a do mostu sme dorazili o druhej v noci. Vybaliť veci, pripraviť stánok a motorky, aby sme mohli hneď ráno jazdiť.
Prvé tréningy boli super, motorky išli bez problémov a aj časy sme oproti minulému roku zlepšili. Avšak v ďalších tréningoch sa jedna motorka časmi zlepšovala, no druhá stagnovala, resp. sa ešte zhoršovala. Napriek snahe a dlhej noci nad rozobratou motorkou sa nám nepodarilo zistiť príčiny.

V pretekoch sa v sobotu podarilo Filipovi dojazdiť na jeho motorke na 2. mieste a získať potrebné a dôležité body do hodnotenia slovenského šampionátu, naopak Andrejovi po reštarte pretekov motorka zaštrajkovala, a tak preteky nedokončil. Takže v sobotu večer bolo treba znova rozobrať Andrejovu motorku a skúsiť nájsť problém. Hlavný dôvod sme podľa všetkého našli, obe motorky poskladali a mohli sme isť spať znova o tretej ráno 🙂
V nedeľných pretekoch sme chceli obaja vidieť šachovnicu. Filip tvrdil, že motorka je konečne doladená a ide ako má. Nanešťastie v pretekoch mu niečo rachlo, a tak nemohol dokončiť. Andrejovi sa dokončiť podarilo aj napriek tomu, že motorka nebola dobre doladená a nedalo sa bojovať o lepšie umiestnenia. Podarilo sa mu ale taktiež získať potrebne body do celkového hodnotenia šampionátu.

Naše ciele boli splnene na 50 %, ale sú aj takéto preteky. Teraz mame dva týždne na prípravu motoriek na ďalšie podujatie na Hungaroringu (7.-9. 8). Dúfame, že sme si technické problémy vybrali v Moste a už nás tento rok obídu. Poďakovanie patri aj našim sponzorom, hlavne: LOTTE SK, AUTODAY, OnlyDuly, Kovoexcel a mnoho ďalším. Taktiež aj rodinám, že to dokážu vydržať 🙂

Správa LOTTE Europe Racing Teamu