LOTTE EUROPE Racing Team hodnotí preteky na Hungaroringu

Richard Karnok

Trojica pretekárov tímu LOTTE EUROPE Racing, Filip Haranta, Eduard Werner a Andrej Dobrocký, hodnotí svoje vystúpenie na predposlednom podujatí seriálu IMRC na maďarskom Hungaroringu.

Filip Haranta:
Preteky na Hungaroringu hodnotím pozitívne, nakoľko motorka fungovala bez problémov a mohol som od prvých tréningov pracovať na doladení motorky pre dosiahnutie čo najlepšieho umiestnenia. Časy z tréningov a aj z prvej kvalifikácie ukázali, že bude možné splniť ciele, ktoré som si dal pred pretekmi. Hlavne získať čo najviac bodov do celkového hodnotenia šampionátu, čo sa mi aj podarilo. Prvý pretek som dobre odštartoval, ale v druhej zákrute som bol dlhý a prepadol som sa na koniec štartovacieho pola. Bohužiaľ pretek bol prerušený kvôli pádu a reštart mi padol vhod. Po reštarte som dobre odštartoval a udržal si pozíciu až do cieľa. V sobotu večer sme spravili niekoľko úprav a tie sa ukázali ako správne v druhom preteku. Druhý pretek som dojazdil v celkovom hodnotení 6 a bol to veľmi zaujímavý pretek, plný závodenia a zmien v poradí. S výsledkom pretekov na Hungaroringu som spokojný, keďže som získal dostatok bodov do celkového hodnotenia šampionátu. Taktiež sa ukázalo, že ideme správnym smerom s nastavením motorky.

Eduard Werner:
V piatok som mal v pláne poriadne sa naučiť trať a postupne zlepšovať stopu, čo sa mi darilo, skúšal som rôzne prevody a podobne. V prvých pretekoch v sobotu som mal dobrý štart, no vedel som že chalani budú rýchlejší a niekoľkí ma predbehli. Preteky však boli ako v Moste zase prerušené. Po novom štarte mali preteky podobný vývoj, videl som, že Peter Rauch mal problémy s motorkou a podarilo sa mi prísť do cieľa pred ním, čo znamenalo 2. miesto v IMRC a 1. v MSR. V nedeľnej kvalifikácií som išiel s časmi zase dolu a v pretekoch sme sa pekne ponaháňali s Rakičom a bolo z toho 3. miesto v IMRC a 2. v MSR. Celkovo som bol s pretekmi spokojný, časy šli stále dole a motorka fungovala.

Andrej Dobrocký:
Po absolvovaní prvých tréningov, som bol spokojný s časom, keďže som sa hlavne zoznamoval s traťou. Bohužiaľ neskôr sme zistili, že motorka nemá potrebný výkon a možnosti pre zlepšenie času sa veľmi zúžili. Už po výsledkoch kvalifikácie sme zistili, že na motorke niečo nie je v poriadku. Do prvého preteku som odštartoval z posledného miesta a podarilo sa mi ho dokončiť. S umiestnením spokojný nie som, ale v rámci možností motorky som rád, že som pretek aspoň dokončil. Nanešťastie sa scenár z okruhu v Moste opakoval aj na Hungaroringu. Keďže sme už vedeli, že máme s motorkou problém, tak druhú kvalifikáciu som sa snažil hlavne odjazdiť bez pádu. Časy z druhej kvalifikácie ukázali, že tento víkend to nepôjde a problém sa nám nepodarilo odstrániť. Aby toho nebolo málo, tak do druhého preteku som odštartoval, ale hneď po štarte som zistil, že motorka vôbec nepracuje ako má. Pokúsil som sa pretek dokončiť, ale po 1,5 kole, kedy motor každú chvíľu vynechával, som sa rozhodol odstaviť motorku, keďže by to mohlo skončiť nebezpečnou kolíziou s iným jazdcom. Takže z výsledkov na Hungaroringu som veľmi sklamaný a nenaplnili sa moje očakávania a cieľ. Dúfam, že sa nám podarí zistiť, kde je problém a aj ho odstrániť, aby som do posledných pretekov tejto sezóny na Slovakiaringu mohol nastúpiť s motorkou v 100% stave a pokúsiť sa dosiahnuť čo najlepší výsledok v rámci mojich možností.

Zároveň by sme chceli všetkých našich priaznivcov pozvať na posledné tohtoročné podujatie šampionátu, ktoré sa uskutoční 11.-13.9. na Slovakiaringu v Orechovej Potôni. Budete mať možnosť zažiť atmosféru motocyklových pretekov so všetkým, čo k tomu patrí. Tešíme sa na vás.
LOTTE EUROPE Racing Team ďakuje firmám, ktoré nás podporujú: LOTTE SK, Autoline, dvebe.sk, Akumulátorovňa Havala, AutoDay s.r.o., Onlyduly spol. s.r.o., Anton Rehák Kovoexcel a ďalším. Taktiež naše poďakovanie patrí aj rodinám a priateľom, ktorí nás podporujú.

Tlačová správa LOTTE EUROPE Racing Team