LOTTE Europe Racing Team hodnotí posledné preteky sezóny

Richard Karnok

Petra Harantová, Andrej Dobrocký a Filip Haranta sa cez víkend zúčastnili Ceny Slovenska na Slovakia Ringu, v rámci ktorej sa aj v triede 125 SP jazdilo aj o posledné body do hodnotenia slovenského šampionátu cestných motocyklov. Prinášame vám hodnotenie víkendu z pohľadu všetkých troch členov tímu.

Andrej Dobrocký:
Na posledné preteky tejto sezóny na domácom okruhu na Slovakiaringu som sa tešil, nakoľko som dlho na motocykli nesedel, hlavne kvôli práci. Avšak po posledných pretekoch v Piešťanoch, ktoré sa mi veľmi páčili a aj motorka fungovala som bol plný optimizmu. V piatok som si teda schuti zajazdil znova na okruhu a všetko fungovalo ako malo. Druhý tréning bol síce po dažďovej prehánke a na suchých pneumatikách ale motorka držala.
V sobotnej kvalifikácii som si ešte zlepšil čas a vzhľadom na podmienky, som s ním bol aj spokojný. Nanešťastie počas kvalifikácie som pocítil, že niečo je so spojkou. Ihneď po kvalifikácii sme to začali riešiť, no bohužiaľ bolo potrebné vymeniť celú spojku, takže prvých pretekov v sobotu som sa nemohol zúčastniť. Bol som z toho veľmi sklamaný a dobrý pocit opadol. Našťastie sa nám večer podarilo spojku vymeniť a v nedeľný Warm-up som už absolvoval naplno a všetko fungovalo.
Do nedeľných pretekov som odštartoval zo 17.pozície, nakoľko sa mi rátal čas z kvalifikácie zo soboty. Štart sa mi podaril a hneď som predbehol rad predo mnou a do prvej zatáčky som išiel na dobrej pozícii. Následne som sa začal posúvať vyššie, keďže motorka fungovala a mne sa taktiež jazdilo veľmi dobre. Celé preteky sme si menili pozície s Petrom Čadekom a Jiřím Čadekom a následne ku koncu pretekov aj s Robom Malíkom. Bohužiaľ v poslednom kole 5 zákrut do konca som mal kolíziu s Robom, keď sa snažil predbehnúť vnútrajškom, no nedobrzdil to a poslal ma do štrku. Dostať sa zo štrku sa mi už nepodarilo, a tak som nebol klasifikovaný. Po celých pretekoch, z ktorých som mal dobrý pocit a taktiež sa mi podarilo doťahovať sa na jazdcov predo mnou som nakoniec šachovnicu nevidel, takže do depa som prišiel nie v dobrej nálade, nakoľko som išiel dosť defenzívnu stopu a miesto na predbiehanie tam nebolo. Momentálne musíme zhodnotiť sezónu a určiť si naše ciele do ďalšej sezóny a tešiť sa ďalší rok a uvidíme čo bude ďalej.
Zároveň by som chcel poďakovať našim sponzorom, bez ktorých by som sa nemohol pretekov zúčastniť. Hlavne: Lotte SK, Autosave, Banner SK, Onlyduly, Cebrabowden. Taktiež by som sa chcel poďakovať Filipovi za pripravenie motorky a servis, mechanikom Lubošovi, Dušanovi a aj Viktorovi Barusovi za pomoc na pretekoch. Rovnako ďakujem rodine, priateľke a kamarátom za podporu.

Filip Haranta:
Na posledné preteky sezóny som odchádzal so zmiešanými pocitmi. Môj plán bol vo voľných piatkových tréningoch vyskúšať novú klubovú motorku pre triedu Moto3. Po troch jazdách na nej a zistení že motocykel nie je sto percentne výkonný, padlo rozhodnutie, že všetci traja budeme jazdiť po zvyšok víkendu na našich Apriliach v kategórii 125 SP. Bohužiaľ v sobotu sa prejavili problémy, ktoré ma sprevádzali celú sezónu. To znamenalo, že do pretekov som ani nenastúpil. Avšak, ako sa hovorí, všetko zlé bolo na niečo dobré a do nedele sa mi podarilo vyriešiť tento dlhodobý problém a dokázal som odjazdiť celé preteky. 15. miesto bolo maximom motocykla aj mňa.
V prípravách na nasledujúcu sezónu bude dôležité zapracovať na všetkom. Od seba, cez motorku až po zázemie a tím a do ďalšej sezóny vstúpiť hlavou hore. Na záver chcem poďakovať všetkým partnerom, rodine a tímu, ktorý ma v tomto roku podporovali.

Petra Harantová:
Na Slovakia Ring som sa tešila, pretože po podujatí v Dymokuroch, kde som kvôli technickým problémom nenastúpila do pretekov, som si chcela napraviť chuť na pretekanie a užiť posledné preteky sezóny.
Vo štvrtok večer sme prišli na okruh, v daždi postavili zázemie a dozvedeli sme sa, že tri ranné tréningy v piatok sú platené zvlášť. V piatok som prvý tréning vynechala, ďalšie dva si doplatila, čiže spolu som išla štyri tréningy, počas ktorých sme hľadali nastavenie motorky a ja som sa snažila zrýchľovať. V sobotu bola kvalifikácia, v ktorej sa mi podarilo zajazdiť čas o tri sekundy lepší ako v piatok. Do pretekov som zle odštartovala, ale nakoniec som si jazdu užila. V nedeľu som mala štart oveľa lepší, dokázala som sa držať jazdcov predo mnou ale v technickej pasáži som prebrzdila zákrutu, spravila niekoľko ďalších chýb, a už som jazdcov predo mnou nedokázala dobehnúť. Čas zo soboty sa mi prekonať nepodarilo, no a až na tie chyby, ktoré som počas jazdy robila som s oboma pretekmi spokojná.
Na mojej jazde vidím za celú sezónu pokrok, ale musím ešte veľa trénovať aby som sa mohla vyrovnať skúsenejším jazdcom. Čo ma ale teší že každým tréningom alebo pretekom zrýchľujem a dúfam že v budúcej sezóne sa budem zlepšovať ešte viac.
Chcem sa poďakovať firme Lotte SK, môjmu ujovi Dušanovi a jeho firme Only Duly, pneuservisu Chmela, rodine, tímu, priateľovi a všetkým ostatným, ktorí ma v tomto krásnom športe podporujú.

Tlačová správa LOTTE Europe Racing Team
Foto: Karel Machala a Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *