Lotte Europe racing team hodnotí posledné preteky a sezónu 2015

Richard Karnok

Trojica pretekárov Lotte Europe racing teamu, Filip Haranta, Eduard Werner a Andrej Dobrocký, hodnotí nielen vystúpenie na poslednom tohtoročnom podujatí na Slovakia Ringu, ale aj celkovo sezónu 2015.

Filip HARANTA:

Preteky na Slovakiaringu som bral ako vrchol tohtoročnej sezóny. Tomuto faktu som sa snažil podriadiť aj prípravu motoriek, avšak prevažne pracovné povinnosti nás značne zabrzdili. Našťastie sme to všetko stihli a v tréningoch bolo všetko bez problémov. V piatkových tréningoch som sa zameral na nastavenie motorky a zvolenie ideálneho prevodu, ktorý je pre mňa veľmi dôležitý vzhľadom na moju vyššiu hmotnosť. Podarilo sa mi to až do kvalifikácie, v ktorej som už dokázal zajazdiť rovnaké časy ako minulý rok. V prvých pretekoch som zle odštartoval, ale z posledného miesta som predbehol zopár jazdcov a skončil na bodovanom mieste. Druhé preteky boli úspešnejšie a do cieľa som prišiel na 5. mieste zo Slovákov a získal potrebné body na celkové 3. miesto v celkovom hodnotení.

Sezónu 2015 hodnotím úspešne. Po výbornom začiatku v Maďarsku som sa snažil pokračovať v podobnom tempe. Mrzia ma 2 nedokončené preteky v sezóne, ale napriek tomu som s celkovým 3.miestom v Majstrovstvách Slovenska spokojný. Do budúceho roka sa pokúsim zapracovať na výkone a nastavení motocykla a taktiež na svojej fyzickej kondícii. Do ďalšej sezóny bude veľmi dôležité zrýchliť a vychytať ,,muchy,, na Andrejovej motorke, aby mal náš tím troch vyrovnaných jazdcov. Poďakovanie patrí aj našim sponzorom, vďaka ktorým môžeme pretekať na vyššej úrovni a približovať sa top jazdcom v našom šampionáte. V sezóne 2015 to boli hlavne: LOTTE SK s.r.o., ONLY DULY s.r.o., AutoDay s.r.o., Anton Rehák – Kovoexcel. Taktiež moje ďakujem patrí aj rodine a priateľom, ktorí ma podporujú v mojom koníčku.

Eduard WERNER:

Slovakiaring bol posledným podujatím v tomto roku na SP-čku. Pripraviť sa mi podarilo všetko vrátane seba na 100% takže som na preteky vyrážal v celkovej pohode aj vďaka tomu, že o celkových výsledkoch bolo rozhodnuté. V piatok som v podstate zabiehal motor, hľadal prevody a trénoval zatáčky čo to šlo. Sobota sa už išla naostro a v kvalifikácií som zajazdil k spokojnosti. V sobotných pretekoch som nemal úplne štart podľa predstáv ale stačilo to na udržanie pozície. Mal som veľmi pekný a ťažký súboj s Radkom Lamichom, niekoľkokrát sme sa vzájomne predbehli, no Radek bol vyrovnanejší a v cieli bol teda skôr. Nedeľné preteky boli trošku horšie, fúkal veľmi silný vietor a na tých troch nekonečných rovinách som dosť strácal, ale zase sme mali pekný súboj s Endrštom a Milotičom, takže pohoda. Celkovo to bolo za víkend 3 .miesto v IMRC a 2. v M SR.

Sezónu 2015 hodnotím úspešne. Od prvého roku na ceste som nečakal veľa, ale nakoniec to bolo celkom v poriadku. Od Starého mesta, kde som išiel prvý raz na príroďáku a na svojej Aprilii vôbec, som sa niečo naučil, trošku porýchlil a moc toho nezničil (až na ten motor). Najviac ma mrzí asi výpadok na Zlatom kahanci a to, že som nemohol ísť tento rok aspoň na jedny preteky Supermota. Samozrejme som spokojný s celkovým víťazstvom v M SR, ale najviac si cením 3. miesto z „príroďáku“ v Radvaniciach, keďže na týchto okruhoch je štartové pole podstatne silnejšie. V zime ma čaká škola, budem sa snažiť jazdiť na MX dráhe, trénovať fyzičku a zároveň dúfať, že sa mi podarí získať ďalších partnerov na rok 2016. Chcel by som odjazdiť celé Majstrovstvá ČR na prírodných okruhoch, samozrejme to čo sa pôjde doma – Kopčany a Slovakiaring, ale či pôjdeme predražené IMRC, kde nás jazdí dosť málo, závisí od iných faktorov. Na záver chcem poďakovať Lotte Europe racing teamu za podporu a mojim ďalším partnerom teda Autoline, iHj, Akumulátorovňa Havala, Zváranie plastov, Richardovi Karnokovi z Moto-cup.sk, rodine, a ďalším ktorí mi pomohli a samozrejme všetkým fanúšikom, ktorí sa prišli na preteky pozrieť.

Andrej DOBROCKÝ:

Slovakiaring mal byť pre mňa miestom, kde ukončím pre mňa nie veľmi úspešnú sezónu. Nevydarená sezóna bola spôsobená hlavne technickými problémami s motorkou. Samozrejme som sa chcel pokúsiť o čo najlepšie umiestnenie v celkovom hodnotení, aj keď môj cieľ nebolo možné dosiahnuť. Piatkové tréningy som odjazdil dobre, motorka vyzerala konečne dobre nastavená. Bohužiaľ problémy znova nastali pri kvalifikácii a taktiež v prvých pretekoch, ktoré som však odjazdil celkom dobre, avšak s umiestnením nie som spokojný. Druhé preteky v nedeľu boli z pohľadu motocykla znova horšie a tak bolo mojím cieľom aspoň vidieť šachovnicu, čo sa mi nakoniec aj podarilo. Veľká frustrácia nielen v posledných pretekoch, ma istým spôsobom stále motivuje, nakoľko som zatiaľ vďaka motocyklu nemohol hľadať svoje limity na trati. Taktiež som chcel v rámci mojich možností pomôcť Filipovi k čo najlepšiemu umiestneniu, keďže mal možnosť obsadiť tretie miesto v hodnotení Slovákov. Tento cieľ sa nám nakoniec podarilo dosiahnuť.

Sezóna 2015 bola pre mňa prvou ostrou sezónou, v ktorej so absolvoval všetky preteky IMRC na mojej Aprilii. V tomto roku som zbieral najmä skúsenosti a bohužiaľ som si odniesol aj nováčikovskú daň, ktorá bola spôsobená hlavne opakujúcimi sa problémami s nastavením motocykla. V celkovom umiestnení som obsadil 7. miesto v rámci Majstrovstiev Slovenska, čo na množstvo nedokončených pretekov a najmä mojej prvej sezóne na pretekárskych okruhoch hodnotím pozitívne. Už teraz pracujeme na odstránení technických problémov a správnom nastavení motocykla a určite na základe nových skúseností a poznatkov pripravíme motocykel na novú sezónu na 100%. Dúfam, že v ďalšej sezóne budem môcť absolvovať nielen celý šampionát IMRC, ale aj šampionát Alpe Adria. Moja vďaka patrí sponzorom, keďže na základe ich podpory môžeme pretekať na vyššej úrovni a približovať sa top jazdcom v našom šampionáte. V sezóne 2015 to boli hlavne: LOTTE SK s.r.o., AutoDay s.r.o., ONLY DULY s.r.o., Anton Rehák – Kovoexcel. Taktiež veľké ďakujem patrí aj rodine a priateľom, ktorá ma podporuje aj napriek častým otázkam na moje zdravie 🙂 . Samostatne ďakujem môjmu bratovi Michalovi a Dušanovi Harantovi za prípravu motoriek, a ktorí ak sa zúčastnia s nami na pretekoch, tak príprava a servis motoriek nadobúda inú úroveň a my s Filipom sa môžeme sústrediť len na jazdenie a trať. Ďakujem patrí aj Filipovi za to, že ma nalákal do pretekania a za pomoc pri servise motorky. Taktiež by som chcel poďakovať aj Richardovi Karnokovi za zverejňovanie našich príspevkov na stránke moto-cup.sk, vďaka čomu zviditeľňuje aj náš tím.

Tlačová správa Lotte Europe racing teamu