Ladislav Šinko hodnotí vystúpenie svojho tímu

Richard Karnok

Tím Sinko Hi-Tech má za sebou prvú pretekársku sezónu v seriáli IMRC, počas ktorej sa jeho obaja jazdci, Moshe Yosebashvili a Juraj Varga vo svojich triedach Superbike a Superstock 600 stále zlepšovali a v roku 2014 by už mohli naplno predviesť tento rok získané skúsenosti. V tomto tíme pre to budú mať opäť pripravené optimálne podmienky. A ako hodnotí sezónu majiteľ tímu Ladislav „Lorenzo“ Šinko?

Ladislav Šinko:
„Máme za sebou posledné podujatie, bral som ho v podstate skôr tak voľnejšie, keďže sa nám nejednalo o boj k umiestneniu sa v celkovej priečke. Práce však menej nebolo, keďže s týmto variantom trate, ktorý sa išiel na Slovakia Ringu som skúsenosti ešte nemal žiadne, rovnako ani Moshe. Juraj na nej raz údajne už jazdil. Piatkové tréningy boli dobré akurát tak na zahriatie motocykla kvôli nepriaznivému počasiu a jazdiť na mokre by bol zbytočný risk pred pretekmi. Ak hodnotím víkend, tak z celkového pohľadu bola nedeľa vydarenejšia, keď moji zverenci jazdili cca 2-3 sekundy za Top trojkou. U Mosheho čas 1:29 je obdivuhodný na podmienky za akých jazdí, teda nie malá hmotnosť jazdca a slabší motocykel. Nie je celkom jednoduché pripraviť motocykel podľa jeho požiadaviek, ale napriek tomu dokážeme byť rýchli. Juraj má za sebou prvú aktívnu sezónu, skúseností nazbieral veľa, i keď posledné podujatie nebolo podľa jeho predstáv a rovnako ani podľa mojich. Jeho cieľom sezóny bolo hlavne spoznať pravú prácu tímu, správnu komunikáciu. To že prežil chvíle dobré aj zlé, niektoré priam kritické, ho určite len posunulo ďalej a ja pevne verím, že budúci rok zúročí tohoročné poznatky.
Ja som bol s prácou tímu spokojný, touto cestou chcem poďakovať každému kto priložil ruku k dielu, chcem poďakovať podpore sponzorov, našim fanúšikom. Moja veľká vďaka patrí aj Riškovi Karnokovi, nebyť tohto usilovného človeka srdcom pri motorkách, ktorý zviditeľňuje slovenskú motoscénu výrazne do detailu a má hlavne prehľad, chýbal by v tomto reťazci podstatný článok.“