Kopčany v roku 2014 po novom

Richard Karnok

Doslova prevratné zmeny chystajú organizátori Kopčianskeho okruhu z Moto Classic Racing Clubu Kopčany pre ich podujatie v roku 2014. Tie sa budú týkať všetkého, počnúc termínom, vypísanými triedami, miestom parkoviska pretekárskych strojov a v pláne je dokonca nový profil trate!

Nový termín podujatia sa presúva o niekoľko týždňov skôr, presnejšie na 21. a 22. jún (Pozor! zmenené na 14. a 15. jún!). Novinkou je 3700 metrov merajúca trať, ktorá by mala byť oproti doterajším 2,2 kilometra oveľa zaujímavejšia. „Našou snahou je trať predĺžiť, pričom pracujeme aj na jej kvalite,“ vraví Milan Hanzalík starší, hlavný organizátor podujatia a predseda klubu. „Už teraz sa opravuje hlavná cesta, Bratislavská, ktorá sa frézuje a dostane kompletne nový povrch. Rovnako bude treba opraviť aj kratšie úseky v ďalších uliciach, na čo je teraz našou prvoradou úlohou získať prostriedky.“

Takto by mal vyzerať nový profil trate (pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Dlhšia trať by mala do Kopčian priniesť aj nové triedy. „Určite túžime po tom, aby sa u nás jazdila trieda do 600 cm3, no našou snahou bude získať sem aj najvyššiu triedu, teda nad 600 cm3,“ prezrádza plány organizátorov ich predseda Milan Hanzalík.
Staronové priestory dostane aj parkovisko pretekárskych strojov, ktoré sa po niekoľkých rokoch vráti na futbalový štadión. „Pretekári sa už nemusia obávať zablateného príjazdu do parkoviska ako tomu bývalo po minulé roky. Teraz je tam už natiahnutá nová cesta, takže to bude v poriadku,“ dodáva na záver Hanzalík.