Knezovičovo vydarené zakončenie úspešnej sezóny

Richard Karnok

PLUS VIDEO – Vynikajúcu sezónu má za sebou Juraj Knezovič, pretekár motomaxx racing teamu, ktorý okrem suverénneho víťazstva v triede veteránov v IMRC Cupe, vybojoval aj tretie miesto v Majstrovstvách Slovenska Superbikov a v rovnakej triede mu patrí aj v medzinárodnom hodnotení seriálu IMRC. K slovnému vyjadreniu k poslednému podujatiu pripojil aj tradičné video, a tak si jeho slová môžete porovnať priamo s činmi 🙂

Juraj Knezovič:

„Na posledný pretekársky víkend na Slovakia Ringu som po neustálych dažďoch prichádzal s očakávaním, že bude celý na vode, nakoľko predpovede ani obloha nenaznačovala nič iné. V piatok som vybehol na trať až poobede, keď prestalo pršať, nakoľko som nemal chuť nejako veľmi vymýšľať na starých mokrých gumách. Sobotňajšia prvá kvalifikácia bola ešte taká ani ryba ani rak, ale poobede už sa dalo zatiahnuť nakoľko sa už išlo na suchu. Podarilo sa mi na moje pomery v celku dobre zajazdiť hneď tak narýchlo nejaký čas okolo 2:12, čo mi zabezpečilo dobrú východiskovú pozíciu do štartu obidvoch jázd niekde z 19. miesta. A nakoľko štarty sú moja obľúbená aktivita vedel som, že do prvej zákruty by som mohol ešte o pár miest ísť dopredu a kompenzovať tak na pár kôl moje prispaté úvody.

Po štarte prvých pretekov sa scenár opakoval v podstate ako cez kopirák počas celej tohtoročnej sezóny, štart fajn a potom postupné strácanie pozícií zhruba do piateho kola. Tentoraz sa mi však podarilo celú skupinu jazdcov udržať na dostrel pred sebou a v druhej polovici a hlavne v závere znova zopár pozícií získať späť. Myslím si, že toto video je asi to najkrajšie z celej tohtoročnej sezóny a je to celkom pekné pozeranie.

Nedeľa bola taká zvláštna, odštartoval som slušne a snažil sa rýchlo adaptovať na jazdu s mokrými gumami aj nastavením na mokro na polosuchej trati. Na jednej strane ma vcelku bavilo, že to tak lietalo pod zadkom, na druhej strane ma po pretekoch trocha mrzelo, že sme nešli o nejaké jedno dve kolá viac, lebo som mohol ešte dať dole aj tých dvoch jazdcov pred sebou a bojovať o tretie miesto v IMRC, ale nevadí. Boli to pekné preteky, trochu svojské pre podmienky, aké panovali na dráhe, ale boli pre všetkých rovnaké, takže niet sa čo sťažovať.

Víkend teda hodnotím pozitívne, zajazdil som si znova svoj osobák a priblížil sa tak veľmi blízko ku pre mňa „magickej“ hranici 2:10, vcelku slušne zrýchliť ako na každom okruhu tento rok plus k tomu zobrať dva poháre z M SR, takže ok.

A ak mám zhodnotiť sezónu? Podarilo sa mi obhájiť tretie miesto v M SR z minulého roka, posunúť sa dopredu v IMRC, vyhrať penzistov v Cupe, zrýchliť na každom okruhu aspoň o štyri sekundy a hlavne sa nerozbiť. Ciele splnené do bodky takže spokojnosť.

Poďakovanie patrí Peťovi Šurinovi a celému kolektívu Slovakia Racingu za skvelú organizáciu podujatí počas celého roka, Rišovi Karnokovi za informačný servis, vďaka ktorému cítiť neustále „život“ okolo cestného motocyklového športu na Slovensku, firme motomaxx Nové Zámky, menovite Borisovi, Marošovi a Danke za skvelú technickú podporu počas tohtoročnej sezóny, firme POLYNOVA a mojim známym aj neznámym priaznivcom za podporu a dúfam, že mi ostanú verní aj v budúcej sezóne. A na záver samozrejme najväčšia vďaka patrí môjmu „teamu“ teda mojej rodine, dcére Saške, synovi Michalovi a manželke Vierke za ich trpezlivosť, fandenie a nadšenie, s akým zdieľali moju tohtoročnú sezónu.“

Boris Mentel – motomaxx:

„Rád by som sa pripojil k Jurovi s poďakovaniami všetkým, ktorých spomenul a ja by som sa zase pre zmenu rád poďakoval Jurovi Knezovičovi za vynikajúcu reprezentáciu motomaxx racing teamu, za prejavenú dôveru a  profesionalitu  teamoveho hráča. Na takýchto hodnotách sa dá budovať aj budúca sezóna, na ktorú sa  chceme adekvátne pripraviť a posunúť našu techniku zase o kus ďalej.“

Tlačová správa motomaxx racing teamu
Foto: Peter Ruža


AA + IMRC – 1. preteky

AA + IMRC – 2. preteky