Knezovičovo „on board“ hodnotenie víkendu IMRC

Richard Karnok

Náš dvorný on board kameraman Juraj Knezovič nám už tradične hodnotenie víkendu nepodáva len slovami, ale aj pohľadom z jeho motocykla. Na videu nájdete oboje pretekov triedy Superbike.

Juraj Knezovič:
„Alpe Adria na Slovakia Ringu v triede Superbike (volajme ho tiež BMW CUP :-)) bola asi pre všetkých jazdcov IMRC hodenou rukavicou a takisto to bolo aj v mojom prípade. Po prvej kvalifikácií som s mojím osobákom tesne pod 2:15 štartoval z hĺbky štartovného poľa (presnejšie z 31. miesta) a tak som sa v duchu pýtal sám seba, čo tu vlastne robím a či som radšej nemal sedieť niekde doma v kľude na zadku a nie sa tu na staré kolená naháňať s týmito šialencami. Čas, ktorý by vám pred rokom stačil v Slovenskom pohári niekde do prvej päťky vám tu nestačil ani na tretiu desiatku. Nakoľko však kvalifikácia nie sú preteky a tie sa pre moje potešenie išli až na 12 kôl, som si povedal, že uvidíme.
Štarty v oboch pretekoch som mal vcelku fajn až nato, že som klasicky chytal tempo až po 3-4 kolách, takže o zopár flekov, ktoré som po štarte získal som aj hneď prišiel. Strácal som hlavne na konci cieľovej rovinky pre krátky prevod, ale nechcel som ho po kvalifikácií do pretekov meniť, lebo zo skúseností do pretekov nerád experimentujem. Tak som nejako dokrúžil a pravdupovediac na konkurenciu aká sa tu zišla vcelku k mojej spokojnosti. Pomaly ale isto zrýchľujem a začínam sa pomaly doťahovať na jazdcov, ktorí mi nakladali na začiatku sezóny aj 5 sekúnd na kolo. To ma teší a motivuje pracovať na sebe ďalej.
Moja veľká vďaka patrí hlavne Borisovi Mentelovi a mechanikovi Viktorovi z Motomaxxu za skvele pripravenú motorku, nakoľko sa na poslednom Fun Cupe moje štvorkové zubaté koliesko rozhodlo pozrieť z útrob prevodovej skrine na okolitý svet :D, takisto veľká vďaka patrí mojej rodine a všetkým čo mi trochu fandia.“

1. preteky:

2. preteky: