Knezovičovi vyšla aj Pannonia

Richard Karnok

PLUS VIDEO – Pretekár motomaxx racing teamu, Juraj Knezovič, absolvoval predposledné podujatie seriálu IMRC na maďarskom Pannonia-ringu. Aj tentoraz mu preteky vyšli, pričom v IMRC Cupe nad 600 je pred posledným podujatím, ktoré sa pôjde už počas nasledujúceho víkendu na Slovakia Ringu, zatiaľ bez straty bodu. Mnoho bodov si však odniesol aj z oboch pretekov triedy Superbike IMRC.

Juraj Knezovič:

Po nie veľmi vydarenom víkende na Hungaroringu som sa vcelku tešil na Pannoniu. Nie však preto, žeby som tento okruh nejako obzvlášť obľuboval, to skôr naopak, ale skôr preto, aby som skúsil znova posunúť moje časy smerom dole a skúsiť pokračovať v časovom progrese, ktorý sa mi zatiaľ darí držať s každými pretekmi. Otáznik visel jedine nad mojou motorkou, ktorú mi po nepodarenom úvode z Hungaroringu chlapci z motomaxxu narýchlo vyskladali z dvoch nefunkčných na jednu teoreticky funkčnú. Vyskúšal som si ju napochytro na utorňajších večerných jazdách na Slovakia Ringu a až na zopár drobností sa javila sa vcelku v pohode.

Sobotňajšiu kvalifikáciu sa mi podarilo zlepšiť oproti májovej o nejakú sekundu a pol a pomaly som sa blížil k hranici 2:00 min. Do pretekov som išiel s tým, že sa skúsim dostať pod dve minúty. Štartoval som z druhého radu, čo som náležite zužitkoval a do prvej zákruty som vchádzal tretí, čo bolo fajn. Prvé kolá som však išiel príliš opatrne, tak som stratil nejaké tri pozície ale potom sa mi podarilo zrýchliť a trochu sa ponaháňať s Radom Dulíkom a neskôr s Lackom Miklánkom, ktorý mal však smolný deň a v poslednej zákrute pred cieľom predo mnou spadol na predok ako to je pekne vidieť na videu. Našťastie odkráčal po svojich, ale pád na to rozhodne zo začiatku nevyzeral. Takže trochu so šťastím sa mi podarilo dojazdiť v rámci slovenského hodnotenia superbikov na prvom a celkovo v IMRC na treťom mieste, čomu som sa veľmi potešil.

Nedeľa dopadla o niečo horšie, na štarte som trochu zaspal a aj keď som sa snažil zo začiatku držať sa za Lukášom a Radom, nešlo to. Išiel som totiž na sobotňajšej gume a tá nejako tie prvé kolá nemala potrebný grip a podkĺzavala, tak som nechcel zbytočne riskovať. Keď ma však obehol Bezzegh, tak som sa začal trochu zrýchľovať, aby mi neušiel. V duchu som si však povedal, že moc tlačiť na pílu nebudem a budem čakať na jeho chybu ak nejakú urobí, riskovať však nebudem lebo ide stocky. Až keď nás odmávli a vošli sme do parc fermé, som si uvedomil, že ide superbiky a ja pako som mohol bojovať o celkové tretie miesto. Takže som bol za tento omyl dosť nahnevaný sám na seba a aj preto, že sa mi nepodarilo ísť pod dve minúty aj keď laptimer mi ukazoval ideálny čas 1.58,5.

Víkend to bol fajn, organizácia zo strany Peťa Šurinu klapala ako vždy, trochu ma zaskočil menší počet jazdcov v štartovom poli. Chcem sa poďakovať Borisovi a Marošovi z motomaxxu NZ za moju „skladačku“, ktorá fungovala bezchybne celý víkend, mojej rodinke za pohodovú atmosféru a oduševnené fandenie počas pretekov a mojim fanúšikom, ktorí mi držali palce a dúfam, že budú držať tak dobre aj naďalej, pred posledným finále na Slovakia Ringu, kde to môže byť ešte celkom zaujímavé…

Tlačová správa motomaxx racingu teamu
Foto: Vladimír Adamčík

1. preteky Superbike

2. preteky Superbike