Knezovičovci o pretekoch MOTOCh na Slovakia Ringu

Richard Karnok 1

PLUS VIDEO – Na prvom podujatí šampionátu MOTOCh sa spoločne predstavili otec a syn Knezovičovci, pretekári motomaxx racing teamu. Otec Juraj štartoval v triede Superstock 1000 a syn Michal v stockoch 300. Jurajove počínanie si v oboch pretekoch môžete zhliadnuť pod článkom na onboard videách z jeho motocykla.

Juraj Knezovič, SST1000 a IMRC Cup:

Úvodný víkend na Slovakia Ringu, už ako novovzniknutý šampionát MOTOCh, sme absolvovali za motomaxx racing team tentoraz dvaja so synom Michalom, ktorý sa rozhodol tento rok odjazdiť v novovzniknutej triede STK300. Je to vcelku zvláštny pocit, keď človek preteká a zároveň sa pozerá v druhej kategórií na svojho syna z pozície diváka a mechanika zároveň. Na jednej strane radosť, na druhej obavy.  

Sobotňajšie preteky spolu s triedou superbike boli na rozjazdenie super. Akurát tie štarty. Moja silná stránka bola tentoraz mojou najslabšou. Menil som spojku a budem si na ňu asi musieť zvyknúť. Sobotňajšie preteky sa mi páčili. Zo začiatku sme síce mali také voľnejšie tempo, ale potom sa to zrýchlilo. Nepodarilo sa mi síce na záver preskočiť jazdcov pred sebou, ale veľmi som ani na to netlačil, čo sa neskôr ukázalo ako chyba. Až po pretekoch mi došlo, že sa vlastne išlo o tretie miesto v slovenskom hodnotení. Nedeľa bola podobná, akurát že nás bolo od polovice pretekov o jedného viac. Znova som síce ťahal za kratší koniec ale zabával som sa až do konca.

Chcel by som sa poďakovať Peťovi Šurinovi a kolektívu Slovakia Racingu za super organizáciu prvého podujatia a do ďalších pretekov im prajem hlavne viacej jazdcov. Moje poďakovanie patrí tiež kolektívu z motomaxxu Nové Zámky za technickú podporu, sponzorom firmám Peterson Technik, Karčimu Glassovi a supermotard.sk, firmám Bio Circle a POLYNOVA.

Michal Knezovič, STK300:

V poradí prvý súťažný víkend v sezóne som si veľmi vychutnal. V prvých pretekoch sa mi podaril štart, no na moju smolu nedokázal som sa chytiť žiadneho z rýchlejších jazdcov, a tak mi všetci utiekli. Za sebou som mal tiež pomerne veľký náskok, o ktorom som vedel, no napriek mojim chybám sa začal trocha zmenšovať. Pozíciu som nakoniec udržal… V druhých pretekoch sa mi opäť vydaril štart, po ktorom som sa dokázal chytiť rýchlejšej skupiny a spolu sme vytvorili krásne preteky. V závere som  teda bojoval o 13. pozíciu a mal som naplánovanú taktiku. Útok som si chcel načasovať do posledných kôl, ale moje predbehnutie do poslednej zatáčky okruhu skomplikoval jazdec predo mnou, ktorý tiež zaútočil na jazdca pred sebou a ja som sa tak do zákruty nevošiel. Aj napriek tomu som si víkend užil. Chcel by som poďakovať firme motomaxx za prípravu motocykla a mojej trpezlivej rodine za podporu.

Tlačová správa motomaxx racing teamu

Juraj Knezovič – prvé preteky SST1000:

Juraj Knezovič – druhé preteky SST1000:

Jeden komentár k článku “Knezovičovci o pretekoch MOTOCh na Slovakia Ringu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *