Knezovič hodnotí úspešné vystúpenie v Moste

Richard Karnok

PLUS VIDEO – Juraj Knezovič, pretekár motomaxx racing teamu, si na autodróme v českom Moste užil nielen ťažké chvíle, keď sa len o pár metrov vyhol havárii v prvej jazde superbikov, ale aj skvelé víťazstvo v pretekoch kategórie IMRC Cup. Okrem slovného hodnotenia podujatia nám tento pretekár už tradične prináša aj videozáznam zo svojho vystúpenia.

Juraj Knezovič:

„Uplynulý víkend v Moste som absolvoval „závodne“ po prvýkrát. Okruh ako taký sa mi vcelku páči, ale je dosť náročný na spoznanie a vyžaduje zopár tréningov, kým človek začne časy tlačiť trochu dole.
Piatok bol vcelku v pohode, v prvej kvalifikácii som sa dostal pod 1:44, ale aj tak z toho bolo prabiedne 29. miesto na štarte superbikov a v sobotu doobeda som si už čas nevylepšil, akurát sa mi podarilo v šikane na konci cieľovky motorku položiť jemne o zem, ale bez nejakých vážnejších následkov, takže úvod pretekov som absolvoval z hĺbky štartovného poľa. Štart sa mi vcelku vydaril, ťahal som sa inštinktívne od začiatku doprava do vnútra prvej zákruty, aby som už nemal nikoho sprava, lebo z tej zákruty som mal blbý pocit od začiatku. Keď ju totiž idete po štarte zvonka, tak napravo nevidíte, či je z celej tej kopy motoriek niekto dlhý na brzdy a ak áno, tak vás zákonite zostrelí, čo sa mi aj presne potvrdilo pri prvom štarte. Je to krásne vidieť na videu, mal som to pred očami a myslím si, že to nepotrebuje komentár. Už ja sám som mal pocit, že som príliš rýchly a že z toho kuká nejaký prúser na brzdy ale dotyčný, čo sa vedľa mňa ešte prehnal urobil čistý priestrel.

Reštart prvej jazdy som už taký dobrý nemal, ale vcelku pekne som si zabojoval hlavne s Radom Dulíkom, keď som sa zo záveru pretekov tešil tentoraz ja. V nedeľu som sa od začiatku pretekov superbikov nevedel akosi dostať do tempa, čo bolo vidieť aj na časoch a zákonite som sa postupne prepadával a strácal pozície, takže pre zmenu mi to Rado v polovici pretekov vrátil a zmizol nenávratne v diali. V posledných pretekoch dňa v Slovenskom pohári som ale klasicky chytil druhý dych a z chuti som si zajazdil, aj keď tentoraz bez môjho „veteránskeho“ súpera Zbyňka Čecha, ktorému prajem skoré vyliečenie z jeho sobotňajšieho vážneho pádu na konci kvalifikácie. V pretekoch sa mi podaril husársky kúsok, keď som sa na brzdy dostal na prvé miesto pri nájazde do poslednej zákruty v poslednom kole. Môj súper z toho evidentne nadšený nebol, ale to je šport. Z môjho pohľadu to boli veľmi pekné preteky, kde sme si prví traja nič nedarovali a myslím si, že sa bolo načo pozerať až do konca. Škoda len, že usporiadateľ pre mňa z nepochopiteľných príčin zakázal použitie akýchkoľvek kamier, čo som rešpektoval, takže záznam z fakt pekných pretekov som vám tentoraz nemohol ponúknuť.

Chcel by som sa poďakovať za skvele pripravenú motorku Borisovi a Marošovi z motomaxxu NZ, mojej rodinke, ktorá ma sprevádzala a fandila mi počas celého víkendu a všetkým mojím známym aj neznámym priaznivcom za podporu. Ďalšou zastávkou bude Hungaroring, ktorým sa prehupneme do druhej polovice a uvidíme aké prekvapenia nám pripraví.“

Text: Tlačová správa motomaxx racing teamu
Foto: Vladimír Adamčík

Video – 1. preteky Suerbike:

Video – 2. preteky Suerbike: