Knezovič hodnotí Pannoniu a už sa teší do Mostu

Richard Karnok

PLUS VIDEO – Po výborných výsledkoch zo Slovakia Ringu nemal Juraj Knezovič z motomaxx racing teamu pred Pannonia ringom, ktorý nemá veľmi v obľube, veľké očakávania. Nakoniec si však nielenže splnil svoje osobné predsavzatia, ale okrem toho je aj na čele pribežného medzinárodného aj národného hodnotenia IMRC Cupu veteránov a v Superbikoch mu patrí priebežné siedme miesto v IMRC a druhé v rámci Majstrovstiev Slovenska. Okrem slovného vyjadrenia nám Juraj Knezovič, rovnako ako minulý rok, prináša aj On Board videá zo všetkých troch pretekov, v ktorých štartoval.

Juraj Knezovič:
„Na Pannonku som sa nejako zvlášť netešil, lebo ten okruh mi jednoducho nereže. Očakával som podľa štartovky v Superbikoch, že tam bude dosť obtiažne zajazdiť niečo normálne, a tak som tam išiel len s ambíciami vylepšiť si čas z minulého roku a ak sa bude dať, tak zobrať nejaké body do IMRC a do slovenského hodnotenia. Celý piatok a aj sobota doobeda boli úplne od veci a až v druhej kvalifikácii som sa dostal niekde pod 2:04, ale aj tak ma to odsunulo do role komparzistu a vedel som, že z chvosta sa zázraky robiť nedajú. Sobotňajšie preteky sa mi vcelku páčili, podarilo sa mi zrýchliť ešte aj oproti kvalifikácií o ďalšie dve sekundy a nedeľa sa niesla v podobnom duchu.
V Cupe som na štarte zbadal, že mám vodu na 120 stupňov a aj keď som odštartoval prvý, tak tá voda ma tak vykoľajila, že som neveriacky pozerajúc na budík prebrzdil štvrtú zákrutu a celé jedno kolo som čakal čo sa bude diať. Voda postupne klesla o pár stupňov dole, a tak som začal ťahať a podarilo sa mi dotiahnuť na prvého, ale podľa jeho jazdy si evidentne len kontroloval situáciu za sebou. Celkovo musím konštatovať, že aj keď výsledok nebol žiadne terno, zlepšil som si osobák oproti minulému roku o viac ako 5 sekúnd a vcelku pekne som sa povozil, takže plán bol splnený. Zároveň ma teší fakt, že už dokážem počas celých pretekov ťahať konštantne každé kolo v rozmedzí jednej max. dvoch sekúnd, takže ešte trochu popracovať na rýchlosti vo výjazdoch a potom len začne zábava.
Chcem sa poďakovať Borisovi Mentelovi za full servisnú podporu, synovi Michalovi za dokonale vyleštenú motorku pred každým výjazdom a mojím dvom babám Saške a Vierke za „chatering“ počas pekného víkendu stráveného u našich južných susedov. V júli nás čaká skoro „motardový“ okruh v Moste, tak si trochu poskáčeme na cieľovke a zadriftujeme vo výjazdoch.“

Tlačová správa motomaxx racing teamu
Foto: Slovakia Racing

Video IMRC Cup nad 600 Veterán:

Video Superbike 1. preteky:

Video Superbike 2. preteky: