Karel Pešek: Když nepadáš, neposouváš svoje hranice

Karel Pešek neměl na Hungaroringu zrovna štěstí. I přes všechny problémy je však se svým výkonem spokojený a těší se na další podnik Alpe Adrie. V sobotu Český závodník dojel na 3. Příčce, avšak pád mu nedovolil závod dokončit. My doufáme, že Karel Pešek bude mít příští závody více štěstí a ještě ukáže, co v něm je!

Tyto závody, pro mě nebyli vůbec lehké, vlastně to byl jeden obrovský zmatek a tlak. Způsobil to úplně jednoduchý fakt a to ten, že se mi nepodařilo sehnat potřebných financí a neměl jsem na zaplacení teamu. Naštěstí mi majitel týmu DRT poskytl motorku a vše potřebné pro závod. Mechanika mi dělal táta, kterému bych chtěl tímhle poděkovat, protože bez něj by to nedopadlo tak, jak to dopadlo.

Páteční tréninky jsem nestihl, protože jsme dorazili v ranních sobotních hodinách, ráno mě čekal jeden 20 minutový trénink, v kterém jsme se snažili nastavit podvozek, a určit správný převod. Věděl jsem, že ostatní jezdci mají natrénováno z předešlých dnů, že se nesmím nechat rozhodit tím, že pojedou rychlejší časy. Moje očekávání se vyplnilo a já byl v oficiálních tréninkách až na 11 příčce s časem 1:57.993.

Do kvalifikace jsem nastupoval s prázdnou hlavou a snažil se, být v klidu a plně se koncentrovat. Nervozita, na mě, ale dopadala víc, než obvykle. První kola jsem zajížděl podobné kola jako v tréninku, po vyměnění zadního kola se mi však v předposledním kole podařil zajet čas 1:54:553, který mi zajistil 5.místo na startovním roště.

V závodě jsem poměrně dobře odstartoval, na 4 pozici, Tahal jsem přes všechny své síly a vymýšlel taktiku, když jsem viděl, že každou zatáčku stahuji mojí ztrátu na Rottra, hodně mě to namotivovalo, začal jsem jet agresivně a hned při první pořádné příležitosti jsem to tam strčil! A pak už jen jel, co to dá a trochu ujel! Nakonec jsem z 5.místa dojel 3 pozici !! Nejlepší čas v závodě jsem měl 1:54:531.

S výsledkem jsem byl spokojený, a těšil se na další den, když jsem věděl, že to nebude zrovna jednoduchý oříšek.

Když jsem ráno vstal, měl jsem divný pocit, nedokážu popsat, jestli byl dobrý nebo špatný. Když jsem se posadil do sedla své motorky, naštěstí ze mě všechny pocity spadly a na staré gumě, se mi povedl zajet čtvrtý nejlepší čas kvalifikace 1:53:485.

Hned po startu jsem se držel na 4 místě, hned co jsem zpozoroval první příležitost a všiml si mezery do které se vejdu, hned jsem situace využil a zaútočil. Manévr se mi vyplatil a já předjel Rottera a začal stahovat vteřinový náskok Juhase. Bohužel mi v té nejrychlejší zatáčce celého okruhu podjela přední guma, která nedržela, tak jak by měl a já se řítil k zemi. Okamžitě jsem vstal, zvedl motorku a naskočil, vůbec jsem nepřemýšlel, jestli mě něco bolí, prostě sedl a jel! Když sem se rozjel a chtěl, před zatáčkou zmáčknout brzdu zjistil jsem, že nefunguje. Bezhlavě jsem z motorky seskočil, protože jsem se řítil obrovskou rychlostí přímo proti zdi. Štěstí a tragédie dělila jen desetina vteřiny.

Jsem rád, že jsem celý, a že jsem se nevzdal a aspoň se pokusil závod dokončit.