„Kamo“ vstúpil do sezóny víťazstvom

Richard Karnok 1

Ešte krátko pred začiatkom sezóny vravel Jaroslav Kamenický o ročnej prestávke v pretekaní, no osud rozhodol inak, a tak sme pred týždňom na Slovakia Ringu na podujatí seriálu IMRC mohli vidieť fantastický súboj o víťazstvo v Slovenskom pohári triedy nad 600 cm3.

S minimálnym rozdielom sa do cieľa vrútila dvojica Jaroslav Kamenický – Zbyněk Čech, pričom obaja zároveň obsadili prvé dve miesta v hodnotení veteránov. „Kamo“, ktorý obhajuje vlaňajšie celkové víťazstvo teda vstúpil do sezóny najlepším možným spôsobom.

Jaroslav Kamenický:
„Ešte dva týždne pred pretekmi som dal motorku na inzerát,  pretože som chcel celu tohtoročnú sezónu vynechať kvôli financiám. No nakoniec som sa dohodol na financovaní s firmou BTA group, ktorej za to patrí moja veľká vďaka! V sobotu som sa  zoznamoval s motorkou, veď zima bola dlhá a nikde sme netrénovali, tak som dúfal, že v nedeľu to pôjde na nových pneumatikách dobre. V nedeľu až po merané tréningy som stále riešil problém s motorkou, ktorá mi bárskedy vypla s na preteky som nastupoval s tým, že nejako snáď prídem do cieľa. Zdá sa však, že chybu sme odstránili a preteky boli super, užil som si to ako sa patri, veľmi sa mi páčila organizácia šampionátu IMRC a rovnako patrí moja vďaka aj firme HS moto racing za profesionálny servis.“

Jeden komentár k článku “„Kamo“ vstúpil do sezóny víťazstvom

1. Fantastický súboj bývalých jazdcov A licencie ( mimochodom Jaro je majster SR v triede Superstock 1000 z roku 2011), ktorí sa asi náhodou objavili v Slovenskom pohári namiesto MMSR??? Napriek tomu víťazovi gratulujem…