Kamenický s dvomi pódiami

Richard Karnok

Hoci do prvého podujatia seriálu IMRC v triede Superstock 1000 vstupoval Jaroslav Kamenický s väčšími ambíciami ako sa mu podarilo naplniť, nakoniec ho po problémoch môže hriať skutočnosť, že si z miesta činu odviezol tretie a prvé miesto do hodnotenia Majstrovstiev Slovenska.

Jaroslav Kamenický:

Tieto preteky boli pre mňa dosť náročné, nakoľko sme skoro vôbec netrénovali a na fun cupe som sa zviezol len dve jazdy. V sobotu som chcel ísť do toho ako sa patrí, zohnal som si staršiu, ale celkom fajn pneumatiku, lebo čo som mal na motorke už bolo dávno KO.  V prvom tréningu sa mi čas 1:31 aj páčil, ale s úmyslom, že v kvalde zrýchlim, nechal som si tam to, čo som si zohnal staršie s tým, že aj na tom by som mal zájsť aspoň pod 1:30. Myslím, že po siedmom kole som šiel dole, na mojej  časomiere mi ukázalo 1:28 a to mi malo stačiť, nechcel som riskovať pád, len potom som zistil, že mi to zle ukázalo a do pretekov som šiel s časom 1:31 a to sa mi nepáčilo.

Na preteky som dal nove pneumatiky s tým, že snáď keď dobre odštartujem, tak bude fajn, ale bol som smoliar, už hlásili jazdcov na štart a Jujo mi hovorí, že nám zadná guma nejako začala púšťať… V HS moto racing mi prezuli pneumatiku rýchlosťou ako na pretekoch formule a nejako sme to stihli, akurát že sa s tým nedalo zatiahnuť a to ešte v prvej ľavej mi spadol kamarát Andrej Hudec, tri kolá som zabiehal a potom som zistil, že to môžem len dokrúžiť, predo mnou ďaleko nikto a za mnou tiež, takže o ničom.

V nedeľu som pokazil štart, ale aspoň som si zapretekal, cieľ bol do 6. miesta. S dobrým štartom by som to aj mohol zvládnuť do slovenského majstráku body potešili, ale inak nie. Skúsime zabodovať na Pannonke, to je moja obľúbená trať.
Inak podujatie malo peknú úroveň, poďakovanie patri našej partii, môjmu synovi a za podporu firme BTA group, bez ktorej by sme sa podujatia ani nezúčastnili. A hlavne si prajem, nech sa nám Fačko skoro uzdraví.