Kamenického návrat k Pannonii

Richard Karnok

Dovolenkové obdobie zapríčinilo, že niektorí pretekári nám hodnotenie svojej účasti na IMRC v Maďarsku posielali s oneskorením. Jedným z tých, ktorí z Pannoniaringu pokračovali dovolenkovať do ešte teplejších krajín, je aj Jaroslav Kamenický. Ten v Maďarsku tento rok po prvýkrát štartoval okrem Slovenského pohára aj v triede Superstock 1000.

Jaroslav Kamenický a Jozef Borbély
Jaroslav Kamenický a Jozef Borbély

Jaroslav Kamenický:
„Moje pocity z panonky sú také nevyrovnane, chcel som si riadne popretekať a preto som sa prihlásil aj do stokov, ale hneď v sobotu ráno som zistil, že moja motorka je nejaká chorá čo sa týka podvozku, cítil som sa na nej ako na crosse. Do prvých pretekov stockov som šiel s ťažkým pocitom, ale počas jazdy som si uvedomil, že by som aj mohol o niečo zabojovať. Asi v polovici som mal problém radiť rýchlosti, dôvodom bol ťažko zranený prst na nohe a zle nastavený uhol páčky, tak asi štyri medzineutrály ma prinútili takmer zastaviť, dve kola pred cieľom som myslel, že to ani nedojazdím.
V nedeľu som poriešil čo treba, akurát že chybička ma stala tretie miesto v stokoch, ale beriem to športovo, to veľké teplo spôsobilo, že mi prestalo ísť radenie, tak som musel radiť so spojkou a pánko mi ušiel, no z pretekov som mal dobrý pocit. Vďaka patrí Ivanovi Jasenskému, ktorý priniesol bazén a na 15 minút som sa tam oklepal a mohol som ísť preteky Slovenského pohára. Počas týchto pretekov som bol v super pohode a vedel som že ho výhram. Na Slovakiu by som chcel ísť zase stocky, uvidím ako ma financie pustia a hlavne chcem poďakovať Jožkovi Borbélymu, Jasenským, Lorenzovi Šinkovi, Erike a celej ten našej bande.“