Juraj Knezovič s polovičnou spokojnosťou

Richard Karnok

Juraj Knezovič má za sebou výbornú sezónu. Okrem toho, že sa stal majstrom Slovenska v disciplíne Supermoto, kde mimochodom porazil bývalého slovenského šampióna v triede Superstock 1000 z roku 2001 Jána Mikuláka, si tento rok na okruhoch vybojoval celkové tretie miesto v M SR Superbikov, druhé v medzinárodnom hodnotení Slovenského pohára veteránov, pričom v rámci hodnotenia Slovákov si odnáša prvenstvo.

Pod jeho správou z posledného podujatia tradične nájdete aj On Board video z jeho vystúpenia v Slovenskom pohári a druhých pretekoch IMRC Superbikov.

Juraj Knezovič:
„S posledným víkendom na Slovakia Ringu som spokojný tak pol na pol. Dosť som sa tešil na tento krátky variant trate, pretože ponorková nemoc z toho dlhého sa už na mne prejavovala značne 🙂 Jednička sa jazdí zriedkavo a nakoľko je taká fajn namotaná pripomína mi tak trocha supermoto akurát s kolenom na zemi a v trocha vyššom tempe ako na motarde :-D. V Slovenskom pohári sa mi po prvýkrát podarilo štartovať z prvého miesta, čo som náležite zužitkoval, ale hneď po prvom kole mi už Jaro Kamenický dal jasne najavo, že to nebudem mať také jednoduché ako som si myslel. Vedel som, že mi pôjde po krku, takže nejaké štyri kolá som mu odolával ale nakoniec ma na cieľovke obehol. Aj keď som sa snažil ho na brzdy sťahovať,  Jaro ťahal ako o život. Držal som sa stále za ním a čakal na chybu no musel som jednoducho športovo uznať, že táto nedeľa patrila  jemu (hlavne na cieľovke) :-). Pre mňa bolo ale podstatné si ho nepustiť viac ako o jedno miesto pred seba a to som splnil aj keď ma to druhé miesto mrzí. Gratulujem Zbyňkovi Čechovi k jeho celkovému víťazstvu vo veteránoch a  Jarovi Kamenickému za boj do až poslednej zákruty ako sa na správneho pilota patrí a k víťazstvu v posledných pretekoch.
Čo sa týka IMRC tam som v sobotu v prvých pretekoch zvolil nie veľmi šťastnú zadnú pneumatiku a po zistení, že pomaly každý výjazd idem v šmyku som stiahol chvost a išiel viac menej takticky na dojazd, aby som to niekde zbytočne  „nezahodil“ a pravdupovediac v nedeľňajších druhých pretekoch som mal toho po pretekoch Slovenského pohára  už „plné zuby“, takže môj výkon nestál za nič. Asi preto tá polovičná spokojnosť. Hlavné však je, že som celú sezónu odjazdil bez jediného pádu, pretože po mojich jedenástich zlomeninách je pád to najposlednejšie, po čom túži moja telesná schránka. Hold my veteráni máme už trocha iné priority :-).
Ale ani tretí flek v slovenských superbike a druhý v celkových veteránoch na to, že je to moja druhá sezóna na okruhoch nie je na zahodenie :-). Takže celkovo spokojnosť.
Záverom sezóny by som chcel poďakovať Peťovi Šurinovi a celému kolektívu Slovakia Racingu za skvele zorganizovaný seriál IMRC a počasie, ktoré vybavili na celý rok, Rišovi Karnokovi za informačný support, ktorým nás tešil počas celej sezóny, Borisovi, Viktorovi a Marošovi z Motomaxxu Nové Zámky za skvelú celoročnú technickú podporu, vďaka ktorým celá sezóna prebehla v absolútnej technickej pohode a najväčšia vďaka patri mojej rodine, dcére Saške, synovi – mechanikovi Michalovi a manželke Vierke – mojim najväčším a najvernejším fanúšikom a samozrejme aj ostatným „skrytým a nepoznaným“ fanúšikom.“