Juraj Knezovič s Pannonkou tradične nespokojný

Richard Karnok

Na svoj nie práve obľúbený okruh cestoval Juraj Knezovič bez veľkých očakávaní a víkend tak preňho aj dopadol. Jazdec Motomaxx racing teamu sa aj tento rok v IMRC predstaví v triede Superbike a Slovenskom pohári.

Juraj Knezovič:
„Na prvé tohtoročné preteky som sa nejako zvlášť netešil. Myslel som si, že začneme na Slovakia Ringu s krátkym variantom ako minule, takže Pannonka na úvod ma prekvapila. A nakoľko som teplomilný živočích a zimu bytostne neznášam, tak som s predpoveďou počasia, ktorá neveštila žiadne „pohodové“ teploty nejako nadšený nebol. Plus k tomu dráha, ktorú jednoducho nemám rád dávali predpoklad, že to nebude v mojom podaní žiadna zábava. Ani nebola. V piatok som to hneď v druhom výjazde položil, čo si odniesla pravá strana, takže zvyšok dňa som dokrúžil na tréningovej motorke. Sobotňajšia kvalifikácia v superbikoch sa mi podarila na mokrom povrchu na výbornú, keď som štartoval z prvého radu. Po štarte na konci prvého kola som však na konci cieľovky nedobrzdil a vletel do štrku a kým som sa vyhrabal, tak už boli všetci preč. Začal som teda ťahať ale asi do šiesteho kola sa nič nedialo a tak som rozmýšľal, že sa na to vykašlem. Potom som sa však začal doťahovať na jazdcov predo mnou a nejakých pár som ich popredbiehal, takže nakoniec to nebola až taká katastrofa.
V nedeľu som sa rozhodol, že oboje pretekov, superbiky aj cup pôjdem s tréningovou motorkou, nakoľko na ostrej som celý čas zápasil s vibráciami predku, čo sme až neskôr zistili zapríčinil prasknutý veniec ložiska v okulári. Prvé preteky som odštartoval s tým, že sa budem snažiť nespraviť nejakú chybu v úvode a pomaly skúsiť tlačiť časy dole, nakoľko celý víkend to bola bieda a nevedel som sa ani len priblížiť časom z augusta minulého roku. Dojazdil som nakoniec v superbikoch na desiatom mieste v podstate na rovnakom najlepšom čase ako z mája spred roka, takže spokojný som rozhodne nebol. V Cupe som po štarte šiel prvý ale na konci prvého kola ma obehli dvaja evidentne premotivovaní Poliaci, tak som ich nechal a čakal, či sa medzi sebou nevymlátia. Nestalo sa a tak som dojazdil tretí i keď som skoro vlastnou nepozornosťou o tretie miesto v poslednej zákrute prišiel.
Chcem sa poďakovať Borisovi Mentelovi a môjmu synovi Miškovi za servisnú podporu počas víkendu, firmám POLYNOVA, Danovi Škarbalovi z firmy Peterson Technik, firme Tajpan a Motul za podporu. Trocha ma mrzí nízky počet slovenských jazdcov v jednotlivých triedach a dúfajme, že na ďalších pretekoch uvidíme trochu viac patriotizmu v prospech slovenského promotéra.“

Tlačová správa Motomaxx racing teamu