Juraj Knezovič o pretekoch v Moste

Richard Karnok

PLUS ONBOARD VIDEO – Slovenský motocyklový pretekár, jazdec motomaxx racing teamu, má za sebou ďalšie podujatie šampionátu Alpe Adria v triede Superstock 1000 a seriálu IMRC Cup, ktoré sa v polovici júla uskutočnilo v českom Moste, kde pokračoval v svojom privykaní si na motocykel značky Kawasaki. Okrem slovného hodnotenia prináša Juraj, tak ako vždy, pohľad na svoje vystúpenie aj prostredníctvom onboard kamery.

Juraj Knezovič:
„Po nie veľmi vydarenom úvode sezóny na Slovakiaringu a Pannoniaringu a kvôli zdravotným problémom vynechanej Rijeke, som sa na Most vcelku tešil. Aj preto, že je to dráha, ktorá mi vyhovuje a aj preto, že sa jazdí v lete a ja som teplomilný živočích. Avšak už cesta tam neveštila čo sa týka počasia nič dobré a tak som bol viac-menej v duchu zmierený, že nejaké teplá nad tridsať stupňov ako minulý rok sa konať nebudú a že sa bude jazdiť na vode. To, že v podstate za celý víkend poriadne nezapršalo považujem doteraz za malý zázrak. Cez piatkové tréningy som si rozhýbal svoju veteránsku schránku a tešil sa na sobotu a nedeľu. Mal som v duchu socialistický záväzok zobrať konečne nejaké body v litrových štokoch a v cupe sa pokúsiť byť do trojky. A nakoľko socialistické záväzky boli vždy tie najvážnejšie (ale v skutočnosti ich mala väčšina hlboko na háku), tak ich bolo treba splniť.
Do prvých pretekov som vcelku dobre odštartoval, ale hneď na začiatku som si nechal zbytočne ujsť skupinku pred sebou. Ešte stále si na novú motorku zvykám a nejde mi to tak rýchle ako som si predstavoval. Vyžaduje trochu inú stopu a pokojnejší jazdecký prejav, na aký som bol doteraz zvyknutý. Avšak pekne som si pozávodil s jazdcami predo mnou a vo finále zobral jeden bodík, takže vcelku spokojnosť.
V nedeľu som úvod zachytil o niečo lepšie a snažil sa držať kontakt s jazdcami predo mnou, ale od polovice pretekov mi začal pri prudkom brzdení vibrovať celý predok, a tak som nejako zamrzol vo svojom snažení. Nedarilo sa mi dostať dlho pred jazdca predo mnou a ešte som aj o jedno miesto prišiel. Bod z toho síce nakoniec nejaký bol ale k spokojnosti bolo ďaleko.
Cup, to býva vždy samostatná kapitola, tentoraz plný nadŕžaných Poliakov, u ktorých nikto nikdy nevie čo vyvedú. Štartoval som zo štvrtého miesta z druhého radu a povedal som si, že najmúdrejšie bude ich všetkých preskočiť a vyhnúť sa tak potenciálnym problémom v prvej šikane. Štart sa podaril, dve kolá som viedol, ale vedel som podľa časomiery, že som pomalý a ak aspoň o sekundu nezrýchlim, pôjdu čoskoro cezo mňa. A aj tak bolo. Najprv sa prehnal cezo mňa Radek Kubišta a neskôr aj Rafal. To ma už riadne vytočilo a aj keď som bol z vibrujúceho predku značne nervózny, tak som sa snažil Radeka predbehnúť späť, čo sa mi aj nakoniec podarilo a začal som ťahať za Poliakom. Avšak preteky boli krátke, iba na 10 kôl, tak sa mi už nepodarilo celkom sa naň dotiahnuť a pokúsiť sa ho predbehnúť. Trocha ma mrzí ten záver, ale zábava to bola až do konca.
Záverom sa chcem poďakovať mojej rodine za podporu počas víkendu, Borisovi a Marošovi z motomaxxu Nové Zámky za technickú podporu, dovozcovi Kawasaki firme U.M.S. z Bratislavy, firmám Peterson Technik, Bio-Circle Surface Technology, Tajpan a firme POLYNOVA za podporu a pozvať všetkých mojich priaznivcov na finále 23.-25. septembra na Slovakiaringu.“

Tlačová správa motomaxx racing teamu
Foto: Mirek Grusa, motormix.cz

1. preteky STK 1000

2. preteky STK 1000

Preteky IMRC Cup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *