Juraj Knezovič hodnotí posledný Slovakia Ring

Richard Karnok

PLUS ON BOARD VIDEO – Už tradične troje pretekov čakalo aj počas posledného tohtoročného podujatia seriálov Alpe Adria a IMRC Cup na Juraja Knezoviča, pretekára motomaxx racing teamu. V IMRC Cupe bol dokonca kandidátom na celkové prvenstvo, keď na prvého Štefana Cirbusa strácal len dva body.

Juraj Knezovič:

Na posledné preteky na Slovakia Ringu som sa tešil z dvoch dôvodov. Prvý, že spolu so synom absolvujeme prvýkrát víkend obidvaja ako jazdci, nakoľko sa Michal prvýkrát prihlásil do „veľkých pretekov“ v Alpe Adrií v kategórii SST 300 a druhý dôvod bol ten, že som sa konečne rozjazdil a pomaly sa dostával do časov spred dvoch rokov. Piatkové tréningy a kvalifikácia prebehli v pohode, i keď som štartoval až zo šiesteho radu. Sobotňajšie preteky mi však nevyšli podľa predstáv. Od štartu som sa nevedel nájsť, moja jazda bola neusporiadaná a robil som chyby. Najprv som raz prebrzdil, potom mi vyhodilo kvalt pri dobrzďovaní a až kdesi od polovice pretekov som sa ako-tak dostal do normálu, ale to už bolo neskoro a skupinka, ktorú som mal na začiatku pred sebou, mi ušla. Nedeľňajší štart mi vyšiel super, akurát v prvej zákrute nás tam bolo nejako veľa a zaváňalo to prúserom, ako je to vidieť aj na videu, čo ma stálo nejaké pozície. Avšak pocit z druhých pretekov som mal lepší, aj keď výsledok tomu nezodpovedal. Tajne som dúfal, že sa mi za víkend podarí uhrať v štokoch aspoň jeden bod, ale rýchlych jazdcov tam ten víkend bolo akosi veľa, takže hádam niekedy nabudúce.

Posledné preteky víkendu, IMRC Cup, bolo finále ako sa patrí, i keď z môjho pohľadu s trocha trpkou príchuťou. Štartoval som z druhého radu, ale nejakú ťažkú hlavu som si z toho nerobil. Do pretekov som si povedal, že si budem strážiť jazdcov, ktorí boli v celkovom poradí pred a za mnou, teda Štefana Cirbusa a Poliaka Rafala. Odštartoval som prvý s vedomím, že schválne vypustím prvú ľavú zákrutu, aby som nezopakoval faux pas spred roka, keď som to zahodil z prvého miesta. Chvíľu som sa držal prvý, potom ma obehol druhý Poliak. Tomu som to o dve kolá vrátil a snažil sa vybudovať nejaký náskok, ale asi o dve kolá ma predbehol Štefan. Myslel som si, že preteky sa pôjdu na deväť kôl a že mám čas  zaútočiť späť. Nejako som to ale pretaktizoval, lebo nás po ôsmom kole odmávli, aj som doňho skoro narazil. Chcel by som však Štefanovi zablahoželať k zaslúženému víťazstvu, ktoré si bude aj vďaka mne určite ceniť, že nebolo zadarmo. Má však môj obdiv, je to bojovník na pohľadanie.

Celkovo sezónu hodnotím pozitívne, pády ma obchádzali až na úvodné preteky. Na každom okruhu sa mi podarilo zrýchliť až na moju nie veľmi obľúbenú pannonku.  Konkurencia rastie, takže uvidíme, čo nám prinesie budúca sezóna. Chcel by som sa poďakovať Peťovi Šurinovi a kolektívu Slovakia Racingu za skvelú organizáciu celého seriálu, Rišovi Karnokovi za vynikajúci informačný servis a publicitu športu. Moje poďakovanie samozrejme patrí Borisovi a Marošovi z firmy motomaxx Nové Zámky za technickú podporu v celej sezóne, sponzorom firmám BIO-CIRCLE, Peterson Technik, Tajpan a firme POLYNOVA. A na záver najväčšia vďaka patrí samozrejme mojím najväčším fanúšikom a to najmä trpezlivej manželke Vierke a celej mojej rodine.

Tlačová správa motomaxx racing teamu
Foto: Pavel Salaba a Katarína Vašeková

1. preteky STK 1000

2. preteky STK 1000

Preteky IMRC Cupu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *