Juraj Knezovič hodnotí Cenu Slovenska aj celú uplynulú sezónu

Richard Karnok

PLUS VIDEO – Vydarenú sezónu má za sebou Slovák Juraj Knezovič, pretekár motomaxx racing teamu, ktorý sa stal majstrom Slovenska v triede Superbike.

Juraj Knezovič:

Na posledný pretekársky víkend sezóny som sa tešil ako vždy, keď sa ide doma, aj keď októbrový termín neveští nikdy nič dobré z pohľadu počasia. Sobotňajšie preteky boli celkom fajn až na to, že mi celkom ušlo, že sa vozím v skupinke s Yapinom a Rišom Balcarom bojujúcej o celkové tretie miesto. Nejaké pády som zaregistroval, ale až po pretekoch som zistil, že to boli prví dvaja, Červený a Szkopek zo superbikov. Bol som v tom, že som nejaký šiesty-siedmy a čakal som, či tí dvaja predo mnou spravia nejakú chybu, nakoľko sa viackrát prestriedali a celkom oduševnene medzi sebou bojovali. Potom sme však začali dobiehať jazdcov okolo späť a tí to trochu zamotali ako to zvyčajne býva a dojazdil som tesne za nimi. Preteky mi teda nevyšli podľa predstáv, ale bol som správne naladený na nedeľu.

Nedeľňajšie preteky sa mi však ani nechce veľmi komentovať. Kto tam bol, videl. Milošovi Čihákovi, ktorý stál sprava predo mnou zhasol na štarte motor a začal mávať. Vidiac čo sa deje, aby nebol prúser, som začal mávať a ja. Lenže pre mňa z doteraz nepochopiteľných dôvodov štart pustili, tak som oneskorene vyštartoval a kým som sa v prvých kolách preplietol pomedzi pomalšími súpermi, tak som stratil kontakt s jazdcami vpredu a bolo po pretekoch. Takže sklamanie. Nechce sa mi ani len pomyslieť ako ten štart mohol dopadnúť…

Napriek tomu hodnotím tohtoročnú sezónu ako vydarenú a našťastie po prvýkrát bez pádov. Technické problémy ma postihli akurát v Rijeke, kde mi začalo odchádzať tesnenie pod hlavou valca, ale podarilo sa mi preteky dojazdiť, takže po tejto stránke spokojnosť. Trochu menej spokojný som sám so sebou, lebo sa mi na niektorých okruhoch nedarí zrýchľovať, takže je to výzva pre budúci rok.

Moje poďakovanie za uplynulú sezónu patrí Borisovi Mentelovi, Marošovi a Jančimu z motomaxxu Nové Zámky za technickú podporu, Danovi Škarbalovi z firmy Peterson Technik, firme POLYNOVA a webshopu e-vinice.sk a predovšetkým mojej rodine, trpezlivej manželke Vierke a dcére Saške a synovi Michalovi, ktorí ma sprevádzali počas celej tohtoročnej sezóny.

Tlačová správa Juraja Knezoviča

Video zo sobotňajších pretekov z pohľadu Juraja Knezoviča:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *