Jozef Oravský s Hungaroringom spokojný

Richard Karnok

Po treťom mieste z úvodného podujatia IMRC v triede 125 SP na Slovakia Ringu, si Jozef Oravský pohár za tretie miesto na východ republiky odnáša aj z maďarského Hungaroringu.

Jozef Oravský:
„Na Hungaroringu sme boli v zostave ja a Michal Puškár st. už od piatku. Nejazdil som tu už dva roky od poslednej Alpe Adrie, ktorá sa tu išla a preto som si to potreboval obnoviť. Taktiež sme chceli otestovať technickú pripravenosť a vyskúšať si čo bude optimálne nasadiť do pretekov. Odjazdil som tri voľné tréningy.
V prvom rannom sobotňajšom voľnom tréningu sa mi podarilo ísť dobrý čas, ktorý som potom zlepšoval aj v priebehu kvalifikácie. Aj tak to však stačilo iba na tretie miesto na štarte.
Do pretekov som vyštartoval ako prvý, ale už v priebehu prvého kola ma predbehol najprv Rauch a neskôr Čech, ktorí si to rozdávali až do poslednej zákruty. Mal som ich na dohľad ešte nejaké dve kolá, ale nedokázal som ich dotiahnuť. Na súperov za mnou som si v priebehu pretekov na osem kôl vybudoval náskok viac ako 20 sekúnd, takže som do cieľa došiel v pohode, bez riskovania pádu.
Teším sa na ďalšie preteky v Brne, pretože sa mi ten okruh páči. Ďakujem rodičom, ktorí ma prišli podporiť a samozrejme Michalovi Puškárovi st. za jeho odbornú pomoc.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *