Jozef Oravský opäť o kus vyššie

Richard Karnok

Výborné výkony predviedol na Slovakia Ringu v triede 125 SP Jozef Oravský, ktorý má pred posledným podujatím dokoncateoretickú  šancu na celkové víťazstvo. Na prvého Jaroslava Čecha stráca 14 a druhého Raucha 11 bodov.

Jozef Oravský:
„Na Slovakia Ring sme v zostave Ja a Michal Puškár st. prišli v piatok doobeda za účelom tréningu a odskúšania motorky. Necítil som sa najlepšie po zdravotnej stránke, trápila ma nádcha. Aj tak som v priebehu dňa odjazdil 3 tréningy, kde moje časy išli postupne dole, dokonca som hneď prekonal svoj osobák.
V sobotnej rannej kvalifikácii som sa snažil postupne vylepšovať každú sekciu, zákrutu. Zviezol som sa za skupinkou rýchlejších jazdcov, kde som sa ešte trochu potiahol a výsledkom bolo 6. miesto na štarte. Do pretekov som odštartoval výborne, hneď som bol prvý. V priebehu kola ma ale predbehli súperi a ja som sa zastabilizoval na 6. mieste, až do okamihu, keď ma začal atakovať talian Sabadin. Celý čas sme si menili pozíciu, Marko to na mňa skúsil aj v poslednej zákrute, kde sa mu to aj podarilo, ale vďaka lepšiemu výjazdu som ho na cieľovej čiare prekonal o 0,016s. Zo Slovákov som prišiel do cieľa druhý.
Po pretekoch ma ako piateho v celkovom poradí neminula technická kontrola motocykla, na základe ktorej ma diskvalifikovali. Príčinou bolo nejasné znenie technických pravidiel, čo sa riešilo už na prvom podujatí IMRC, kde sa diskvalifikácia nekonala, žiaľ nikto s tým  nepohol. Taký istý osud čakal aj Petra Raucha, štvrtého v celkovom poradí. Zahraničných jazdcov na prvých troch miestach sa to záhadne netýkalo a na motorky aj po naliehaní na technických komisárov nikto ani nepozrel.
Táto nepríjemnosť ma neodradila, naopak v druhej nedeľnej kvalifikácii som čas zo soboty ešte o 1,5 sekundy zlepšil a zaradil sa na druhú pozíciu, za talianskeho pretekára. Štart bol rovnaký, hneď som bol prvý. Prepadol som na 5. miesto a postupne doťahoval štvrtého. Obehol ma ale Peter Rauch, s ktorým sme sa postupne priblížili na taliana Sabadina. Peter sa od neho odpútal, mňa ale čakal boj so Sabadinom, ku ktorému sa ešte zozadu pridal Jaro Čech. Obiehali sme sa celý čas, pozície sme si vymenili snáď 20-krát. Najúspešnejší zo skupiny som bol ja, keď som finišoval desatinu pred Jarom na štvrtom mieste celkovo a druhý zo Slovákov. V nedeľu nás našťastie nediskvalifikovali…
Musím poďakovať Michalovi Puškárovi st., vďaka ktorému motocykel fungoval celý víkend špičkovo a ja som mal vďaka tomu navrch pred súpermi. Taktiež ďakujem rodičom za podporu.“