Jazdci tímu Lotte Europe Racing dokončili sezónu na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Filip Haranta a Andrej Dobrocký, dvojica pretekárov Lotte Europe Racing Teamu, zakončila sezónu poslednými pretekmi šampionátu Alpe Adria a majstrovstiev Slovenska na Slovakia Ringu.

Predovšetkým v sobotných pretekoch bolo oboch jazdcov vidieť na dráhe nielen vďaka výraznému sfarbeniu tímových motocyklov Aprilia, ale predovšetkým vďaka skvelým súbojom, ktoré zvádzali spolu s krajanom a súperom Michalom Mišákom. V konečnom hodnotení slovenského šampionátu obsadila dvojica Haranta – Dobrocký 4. a 5. priečku, v Alpe Adrii sa umiestnili na 9., resp. 13. mieste.

Filip Haranta:

Predchádzajúci víkend sme absolvovali posledné tohtoročné preteky na domácom Slovakia ringu. Po dvojmesacnej prestávke od pretekov v Moste som sa na preteky veľmi tešil. Ďakujem mechanikovi Ľubošovi za to, že sme v utorok do noci spravili menšiu generálku na motorke a na 100% ju pripravili. Prvé jazdy som si odkrúžil už vo štvrtok a aspoň z časti som sa rozjazdil. V piatkových tréningoch som sa už snažil zlepšiť čas na kolo, ale nedarilo sa mi naplniť predstavy.

Pred kvalifikáciou preto bolo treba spraviť zmenu. Risk vyšiel a čas 2:41 bol ako blesk s jasného neba a dobrý pocit do pretekov. V pretekoch som mal ako už klasicky zlý štart a po prvých nervóznych kolách sme sa o tretie miesto v M SR bili s Andrejom a Mišákom. Po nekonečných súbojoch a predbiehaniach sa nás troch sme v poslednej zákrute spravili s Andrejom školácku chybu a Mišáka pustili pred nás. Obsadil som štvrté miesto v M SR.

V nedeľnom warm upe som opäť zopakoval ako jediný z konkurentov čas 2:41 a bol som rozhodnutý nepripustiť už žiadnu drámu. V pretekoch som mal lepší štart a po pár kolách som si vytvoril menší náskok, ktorý som si udržiaval. Preteky boli ukončené po páde dvoch jazdcov na môj pocit veľmi neskoro, pretože ak sa objaví na trati sanitka, automaticky by sa malo prerušiť a nie vyčkávať. Každopádne prerušenie pre mňa znamenalo pohár za 3. miesto v pretekoch. Bolo to pekné zakončenie víkendu a celej sezóny. V celkovom hodnotení Slovákov som skončil na 4. mieste a v konečnom hodnotení šampionátu Alpe Adria som sa umiestnil na 9. mieste.

Ďakujem za podporu v celej sezóne mojej priateľke, rodine. Mechanikom za super odvedenú prácu, Andrejovi, Edovi a Adamovi za pekné súperenie a rady. Taktiež ďakujeme Edovi Wernerovi za podporu v sezóne a na poslednom podujatí obzvlášť.

Andrej Dobrocký:

Posledné preteky šampionátu Alpe Adria sa odohrali na našom domácom okruhu Slovakia Ring. Na tieto preteky som sa tešil, nakoľko bola dlhšia prestávka po pretekoch v Moste, čo by bolo do budúcnosti vhodné doplniť ešte jednými pretekmi. Motocykel sa nám podarilo dobre pripraviť na preteky aj napriek pracovným povinnostiam, boli sme ho aj vyskúšať na okruhu a všetko vyzeralo v poriadku. No bohužiaľ v piatkových tréningoch sme mali nečakane problém a motorka nešla do otáčok. Problém sa nám podarilo vyriešiť a na posledný piatkový tréning už všetko fungovalo ako malo. V kvalifikácii som zajazdil čas 2:43, čo som nečakal, keďže som s jazdou nebol úplne spokojný. Do prvých pretekov som odštartoval celkom dobre a do prvej zátačky som sa dostal na výhodnú pozíciu. Nasledovali pekné preteky, kde sme sa neustále bili o 3. miesto v M SR s Filipom a Mišákom. V poslednej zátačke závodu som skúsil na brzdy predbehnúť Filipa a dostať sa na 3.miesto, no bol som dlhší ako som chcel a vynieslo ma to. Na to doplatil aj Filip, ktorého som vyniesol so sebou a kvôli tejto zbytočnej chybe nás predbehol Mišák a nakoniec som skončil až na 5. mieste. Aj napriek tejto chybe hodnotím tieto preteky pozitívne, nakoľko išlo o jeden z najlepších pretekov a taktiež som dosiahol čas na kolo 2:42, s čím som pred pretekmi veľmi nepočítal.

V nedeľu som vo WarmUp-e začal mať problém so spojkou, a tak som do pretekov musel spojku šetriť. Bohužiaľ to malo za následok pokazeý štart, keď som sa z peknej pozície prepadol o niekoľko pozícií nižšie a tak mi neostávalo nić iné ako začať dobiehať stratu, čo sa mi aj darilo. Preteky boli ukončené predčasne po páde dvoch jazdcov, no osobne si myslím, že mali byť ukončené oveľa skôr, nakoľko sme dosť dlho jazdili pod žltou vlajkou, keď bola na trati sanitka. Nanešťastie pre mňa bol výsledok pretkov určený podľa kola, v ktorom moja pozícia nebola veľmi výhodná. V celkovom hodnotení sezóny som skončil na 4. mieste v rámci Slovákov a na 13. mieste v celkovom hodnotení Alpe Adrie. Takže ďalší rok mám čo zlepšovať a dúfam, že sa podarí lepšie celkové umiestnenie či už v hodnotení Slovákov alebo celkovej Alpe Adrie.

Ďakujem za pomoc či už na pretekoch alebo pri prípravách motorky bratovi Michalovi a ďalším mechanikom Ľubošovi a Rišovi. Taktiež moje poďakovanie patrí Filipovi za pomoc s motorkou a súperenie na trati a taktiež aj Adamovi Barusovi a Viktorovi Barusovi za rady a pomoc na pretekoch a Edovi Wernerovi taktiež za rady. Moje poďakovanie patrí aj rodine, ktorá ma podporuje aj napriek obavám a riziku.

Naše poďakovanie samozrejme patrí aj našim partnerom, ktorí nám pomáhajú a aj vďaka nim máme možnosť zúčastňovať sa seriálu Alpe Adria. Sú to najmä spoločnosti: AUTOSAVE, LOTTE, CHMELAPNEU,  KOVOEXCEL, ONLY DULY, Banner Baterie SR. Taktiež ďakujeme Rišovi Karnokovi a stránke moto-cup.sk za zverejňovanie našich príspevkov.

Tlačová správa Lotte Europe Racing Teamu
Foto: Katarína Vašeková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *