Jazdci Lotte Europe Racing Teamu o prvom podujatí MOTOCh

Richard Karnok

Na prvom podujatí nového šampionátu MOTOCh na Slovakia Ringu sa v posledný aprílový víkend v triede 125 SP predstavili aj pretekári Lotte Europe Racing Teamu, Andrej Dobrocký a Filip Haranta. V nasledujúcich riadkoch, si môžete prečítať ich hodnotenie.

Andrej Dobrocký #99:
Na prvé preteky na Slovakia Ringu som sa veľmi tešil, keďže motorka fungovala spoľahlivo v Brne, takže sme očakávali bezproblémové jazdenie a hlavne krajšie a teplejšie počasie oproti pretekom v Brne. Tieto preteky boli prvým podujatím nového šampionátu MOTOCh. Nanešťastie už po príchode na Slovakia Ring nás privítal dážď a predpovede počasia boli naďalej nepriaznivé. V piatok som odjazdil dva tréningy za dažďa, na ktorých som sa snažil zistiť fungovanie motorky na mokrých pneumatikách, keďže to boli na nich moje prvé kilometre.
V sobotu už všetko vyzeralo lepšie, počasie sa umúdrilo, a tak sme mohli začať pracovať na jazde a nastaveniach motorky. Nanešťastie v sobotu v ranom tréningu som mal pád, no nič vážne sa nestalo. Bohužiaľ s motorkou som mal menšie technické problémy, ktoré sa však nakoniec podarili odstrániť. Do pretekov som teda mohol štartovať bez problémov, no s časom a miestom na štarte (8. medzi SP-čkami) som nebol spokojný. Do pretekov som neodštartoval dobre a tým som stratil možnosti bojovať o vyššie miesta. No podarilo sa mi získať pozície, ktoré som stratil zlým štartom a nakoniec som skončil na 8. mieste medzi SP-čkami.
Do nedeľného Warm up-u a pretekov sme sa rozhodli zariskovať, aby som mohol zabojovať o lepšie pozície. Bohužiaľ motorka nefungovala stopercentne ako v Brne a nakoniec sme týmto riskom nedosiahli požadovaný výsledok, ale práve opak. Aj vďaka zmenám počasia a neustále chladnému počasiu motorka nefungovala ako mala. V pretekoch nemala dostatočný výkon a preto som sa zameral na získanie potrebných bodov do celkového hodnotenia, keďže na rovinkách som veľa strácal na súperov. Nakoniec som v druhých pretekoch obsadil 7. miesto v celkovom hodnotení SP-čiek. S výkonom nie som spokojný, no vzhľadom na technické problémy som rád, že som preteky dokončil a získal body do celkového hodnotenia.
Tieto preteky mi ukázali rezervy, na ktorých musíme popracovať do nasledujúcich pretekov, ktoré sa uskutočnia 19.-21. mája na maďarskom Panonia-ringu. Taktiež držím palce organizátorom, aby v nasledujúcich pretekoch bola účasť čo najvyššia, nakoľko jazdenia je v tomto novom šampionáte dostatok.
Týmto by som sa chcel poďakovať aj našim sponzorom: LOTTE SK, Autosave, Chmelapneu, Banner SK, Only duly, Cebra-Bowden. Aj vďaka podpore týchto firiem sa môžeme zúčastňovať týchto medzinárodných pretekov a neustále sa zlepšovať. Taktiež ďakujem mojej rodine a priateľom za podporu.

Filip Haranta #131:
Preteky na Slovakia Ringu boli veľkou neznámou. V prvom rade sa jednalo o nový seriál MOTOCh a nevedel som si predstaviť účasť. Po druhé, počasie na piatok sľubovalo trvalý dážď. Keďže sa predpoveď naplnila, tak v piatok som absolvoval len dve jazdy. Do sobotnej kvalifikácie už bolo pekné počasie a podmienky na trati boli sľubné. Mojím výsledkom bolo tretie miesto na štarte v našej triede 125SP. Umiestnenie ma tešilo, ale s časom 2:47 som bol nespokojný.
V sobotných pretekoch som po dobrom štarte obsadil tretie miesto v rámci majstrovsitev SR.
Vlastne celé preteky boli o prvom kole pretekov. Jedno predbiehanie a následne dlhých 8 kôl jazdy osamote. Je to škoda, hlavne keď si spomeniem na Jarnú cenu Brna a štartovný rošt 40-tich SP-čiek.
Do nedele som sa rozhodol buď dobehnúť jazdcov vpredu, alebo nedôjsť. A keďže aj napriek maximálnej snahe mám pocit, že sa s nami konkurencia hrá, tak snaha zrýchliť motorku dopadla zle. V druhom kole pretekov som pre poruchu odstúpil.
V skratke hodnotím kladne pohár za 3. miesto a 11 jázd za víkend, horšie však bolo, že s malou účasťou som si pripadal ako na voľných jazdách. Držím však palce organizátorom, nech je účasť do budúcnosti čo najväčšia. Našťastie sa jedná o majstrovstvá Slovenska, tak uvidíme na Panonia-ringu.
Moje poďakovanie patrí aj našim sponzorom: LOTTE SK, Autosave, Chmelapneu, Banner SK, Only duly, Cebra-Bowden.

Tlačová správa Lotte Europe Racing Teamu
Foto: Petr Štola (fotoracing.cz)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *