Jasenského zastavili technické problémy

Richard Karnok

S cieľom napraviť si náladu dobrým výsledkom po testovacom páde na Slovakia Ringu prichádzal do českého Mostu na podujatie seriálu IMRC v triede Superbike Lukáš Jasenský, pretekár Slovakia Racing Teamu. Proti jeho plánom sa však nakoniec postavila technika a Lukáš tak zo severu Čiech odchádzal naprázdno.

Lukáš Jasenský:

„Do Mostu som chcel hlavne prísť urobiť v tejto sezóne nejaký pekný výsledok. Troška nám to narušil ťažký pád na Slovakia Ringu spred dvoch týždňov a do poslednej chvíle sme nevedeli či do Mostu pôjdeme. Nakoniec sa všetko dalo dokopy, a tak piatkové jazdy ma celkom bavili, cítil som sa na motorke konečne dobre, aj keď ma troška limitovalo rameno a ruky zo spomenutého pádu na Slovakia Ringu.
V piatkovej kvalifikácii som zajazdil jedenásty čas, čo nebolo to čo som chcel, pretože cieľ bola top 10. Do sobotnej kvalifikácie som si veril a potvrdil som to časom 1:38,7, čo bolo zlepšenie môjho času z prvej kvalifikácie o 1,6 sekundy a konečné 7. miesto. Ale po sčítaní časov s 1. a 2. kvalifikácie som obsadil 1desiate miesto so stratou šesť desatín sekundy na Prosenika, ktorý skončil na 4. mieste. Bol som spokojný a teda aj pripravený na poobedné preteky.

Štart sa mi síce nevydaril podľa predstáv, ale všetko som dobehol na brzdách a po prvých dvoch zákrutách som bol okolo 11. miesta, ale potom boli vyvesené červené vlajky po havárii asi štyroch jazdcov v prvej zákrute a nasledoval reštart pretekov. Pred druhým štartom mi pri zastavení na štartovom rošte úplne prestala fungovať elektronika, takže som do štartoval bez trakcie a preto som vedel, že ma čakajú ťažké preteky a chcel som to hlavne dojazdiť. Štart bol horší, keďže mi nefungovala elektronika a motorka sa mi minimálne trikrát postavila na zadné.

Po prvých dvoch zákrutách som sa dostal za Vlada Ružu a Oskaldowicza a cieľom bolo hlavne dojazdiť a neurobiť žiadnu chybu. Po troch kolách snaženia sa, som na cieľovej rovinke úplne stratil výkon na mojej Kawasaki a pri brzdení do prvej zákruty sa mi zablokovalo zadne koleso a vedel som, že je po všetkom. Motor vypovedal službu a bol som nútený z pretekov odstúpiť.

Keďže nemáme náhradný motor, tak v nedeľu som bol len v roli diváka. Ideme ďalej a na budúce preteky na Hungaroringu chceme byť pripravený na sto percent, keďže je to môj obľúbený okruh a chcel by som tu zajazdiť najlepšie ako viem.
Moja vďaka patrí celému Slovakia racingu a hlavne Peťovi Šurinovi za možnosť štartovať na tomto podujatí, ako aj môjmu otcovi, ktorý mal pred pretekmi v Moste veľa práce s prípravou dosť rozbitej motorky a strávil pri nej nejednu noc. Ďakujem aj našim partnerom, firmám Keramik studio, Mefo sport a Tam autohof.“

Text: Richard Karnok
Foto: Vladimír Adamčík