Jasenského smolný vstup do sezóny

Richard Karnok

Tím RTL Moto Sport nevstúpil do tohtoročnej pretekárskej sezóny najšťastnejšie. Tomáš Jasenský pre finančné problémy minulý týždeň neštartoval a jeho brat Lukáš spolu s Radoslavom Dulíkom skončili predčasne po ťažkých pádoch.

Lukáš obsadil v sobotných pretekoch prvého podujatia seriálu IMRC na druhom mieste, no v nedeľu v druhej kvalifikácii dostal svoj najhorší highsider a výsledkom boli narazené rebrá a z toho plynúce ťažké dýchanie, čo ho vyradilo z bojov o body v druhých pretekoch.

Lukáš Jasenský:
„Víkend prebiehal celkom dobre, keďže som tento rok sedel na motorke druhýkrát. V sobotu som sa vždy zlepšoval a nakoniec som skončil deň na čase 2:16 a so siedmym mestom v prvých pretekoch, z čoho som vôbec nebol nadšený, ale vždy sa trošku ťažšie rozbieham po zime a hlavne po minulej sezóne, pretože som skoro nič nenajazdil. v nedeľu ráno hneď v prvom tréningu som už išiel čas 2:15 v ďalšom 2:13 na starých pneumatikách, a tak do kvalifikácie sme dali nové a čakal som nejaký lepší čas niekde okolo 2:10-11. No v prvom kole to pre mňa skončilo veľkým highsiderom… Tým sa pre nás tento víkend skončil, pretože som mal narazené rebrá a ťažko sa dýchalo. Chcem sa poďakovať Borisovi Mentelovi za dobre pripravenú motorku, ktorá fungovala bezchybne a môjmu otcovi, ktorý opäť obetoval na prípravu tejto sezóny veľa času a hlavne peňazí. A taktiež chcem popriať skoré uzdravenie môjmu tímovému kolegovi Radovi Dulíkovi, pretože on na tom skončil oveľa horšie ako ja.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *