Jaroslav Kamenický: vynechá sezónu?

Richard Karnok

Vlani bol „Kamo“ blízko svojho druhého slovenského titulu šampióna v triede Superstock 1000, no na poslednom podujatí, keď mu k titulu stačilo prísť do cieľa, si túto situáciu po sobotných pretekoch neuvedomil, v nedeľu zariskoval a po páde už len smutne sledoval, ako si svoj ďalší slovenský titul odváža na Moravu Zbyněk Čech.

Vlani na Slovakia Ringu

Keď sme sa po pretekoch stretli v paddocku, so smutným pohľadom sa ma spýtal: „Mne stačilo len prísť do cieľa a bol by som majstrom, však?“ Odpovedal som mu, že áno, po čom sa zmohol len na sklamané: „Hm…“

Kamo, či Jarik32, prvýkrát vstúpil do slovenského šampionátu už pred osemnástimi rokmi v triede Supersport, neskôr mal niekoľkoročnú prestávku, no späť ho dostali podujatia Race for fun v Trenčíne pred ôsmimi rokmi. O tom, že to bolo správne rozhodnutie, svedčí skutočnosť, že odvtedy patrí do našej špičky v triede Superstock 1000, o čom svedčí aj spomenutý titul majstra v roku 2011. Zaujímalo nás, čo má nové pred štartom sezóny.

Kamo, ako sa pripravuješ na novú pretekársku sezónu?

Pravdupovediac sa na ňu vôbec nepripravujem…

Motocykel je pripravený na sezónu. Ale asi pre niekoho iného?
Motocykel je pripravený na sezónu. Ale asi pre niekoho iného?

Snáď to neznamená, že ťa tento rok na pretekoch neuvidíme…

Dal som urobiť motor, veď vlani som mal s ním toľko problémov, tak som do toho natrieskal kopec peňazí, nastriekal som ju, pekne vyzerá, všetko je hotové, ešte ju musím niekde zabehnúť, no ale na 90 percent to vyzerá tak, že túto sezónu vynechám.

Niečo podobné som od teba počul už v minulosti, ale nakoniec si predsa len štartoval…

Áno, viem, ale tentoraz je to ešte o dosť iné.

Čo ťa vedie k tomuto predbežnému rozhodnutiu? Nedostatok peňazí, či si stratil chuť?

Chuť by bola, ale nejde to zvládať finančne… Keď to chceš robiť poriadne, tak to chce niečo iné ako tomu bolo doteraz, kedy som to lepil za každú cenu… To je o ničom, takto to už robiť nechcem, za svoje prachy to proste nejde. Bude to pre mňa ťažký rok, ale možno ma to chytí a aspoň na nejakých pretekoch sa zveziem.

Veď ani neverím, že ti to nedá a že sa neprídeš z času na čas aspoň niekde previezť, snáď ani motorku sa nechystáš zabiehať v cestnej premávke… 🙂

To nie, rozmýšľam o  prvej Pannonke, ale nie IMRC, v piatok je tam Fun Cup, tak tam by som to zabehol. No a potom uvidím, možno hneď tú motorku predám…

To snáď nie, to vyzerá veľmi zle…

Ale hneď by som kúpil šesťstovku.

Aha, tak to znie lepšie 🙂

Áno, vrátil by som sa do šesťstoviek. Sú lacnejšie a vybijem sa na tom rovnako ako na litri.

No veď tam si pred sedemnástimi rokmi aj začínal 🙂 Tak nech to vyjde a nech je to pre teba nový a úspešný začiatok. Ďakujem ti za odpovede.

Text a foto: Richard Karnok