Jaroslav Čech je po prvých pretekoch sklamaný

Richard Karnok

Po úspešných rokoch v disciplínach motokros, countrycross, trial a Enduro, kde získaval aj slovenské tituly šampióna, vlani Jaroslav Čech rozšíril svoju majstrovskú zbierku aj o prvenstvo z ciest a na úvodné podujatie tohtoročnej sezóny tak prichádzal ako favorit pretekov triedy 125 Sport Production. Nakoniec mu ale nič nevyšlo podľa predstáv a pred podujatím na Pannonia-ringu bude mať pri príprave svojej Aprilie čo robiť.

Jaroslav Čech:

Pokazilo sa, čo sa mohlo, no aj tak fajn víkend a aspoň počasie vyšlo. Na preteky som došiel dosť nepripravený, nebol som ani raz potrénovať, a takisto motorka bola neodskúšaná. V piatok som pomedzi tréningy na Fun Cupe asi päťkrát rozobral motor, lebo absolútne to nemalo výkon a išlo mi to maximálne stoštyridsať, z výfuku tiekol olej, no katastrofa… Nevedeli sme to odstrániť, a tak sme sa nakoniec rozhodli premontovať všetky staré diely, ktoré som jazdil minulý rok a tie ako tak fungovali. Peťo Rauch, Dodo Oravský a ja sme mali nejaké nové diely, ktoré boli zhodné pre všetkých,  malo ísť každému rovnaké nastavenie. Im to fungovalo, no mne nie. Ani sme nezistili, že prečo to vlastne nešlo. Museli sme odstaviť príveru a dať starý karburátor. Naskladalo sa to tak, aby to išlo, a hlavne došlo preteky.

Tak dopadli aj preteky a som rád, že som bol aspoň tretí. Už v piatok som vedel, že vpredu bojovať isto s týmto nebudem. Takže motor nefungoval, podvozok rozladený, lebo zadné pero som mal iba požičané, moje putuje niekde po Taliansku… Tak som sa ani v pretekoch nejako netrhal, iba by som riskoval pád a po rovinách by ma aj tak chlapci obehli. Tak som si to odkrútil, a teraz musím vyriešiť tú záhadu do Pannonky, aby sa to už nezopakovalo. Vlastného mechanika nemám (iba externého 🙂 ), takže väčšinu si robím sám, a keď to mám zase celý deň rozoberať, prejde ma už aj chuť na jazdenie 😉 . Chlapcom z Motovie gratulujem a teším sa na súboje, ktoré nás čakajú… Organizačne boli preteky opäť na jednotku s hviezdičkou, Peťo Šurina môže pokojne už robiť aj svet.