Jaro Čech vstúpil do sezóny druhým miestom

Richard Karnok 1

V rámci seriálu IMRC sa cez víkend na Slovakia Ringu už v sobotu konali prvé preteky Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v triede 125 SP, ktoré celkom ovládla dvojica pretekárov z Motovia Motoclubu Peter Rauch a Jaroslav Čech.

Už v kvalifikácii jazdili obaja po okruhu ako dvojičky a v rámci rovnakého scenára vyzerali aj samotné preteky. Pre mladšieho Jaroslava Čecha sa nakoniec ušlo druhé miesto, ktoré mu po prvých pretekoch pochopiteľne patrí aj v priebežnom hodnotení.

Jaroslav Čech:
„Pre pracovné povinnosti som dlho nesedel na motorke, takže s druhým miestom som spokojný. Mohlo byť trochu viac tých voľných tréningov pre 125-ky, lebo dva oboznamovacie tréningy sa mi zdajú dosť málo, hlavne po zime. Keby som nepoznal Slovakia Ring bol by to určite problém, ale keďže som tam už zopárkrát bol, tak to bolo v pohode. Na 125-ku je to dosť rýchly okruh, mám rád technickejšie trate a na Slovakiu by mi bolo treba aspoň „600-večku“. Preteky boli veľmi zaujímavé, držal som sa celý čas Peťa a aj som ho dvakrát spravil na brzdy, len som to aj nedobrzdil a hneď mi to vrátil… V predposlednom kole začalo pršať a keď ma druhýkrát upozornila zadná pneu že už nie je sucho, nechal som to radšej tak. A navyše sa Peťo hnevá keď sa tlačím pred neho, tak si predsa nebudeme ničiť vzťahy pre nejaké preteky :-D. Nakoniec, lepšie je druhé miesto ako žiadne.“