Jantulíkovi sa darilo. Ale nie na okruhu…

Richard Karnok 3

Po pretekoch na Slovakia Ringu bol v triede Superstock 600 na druhom mieste v seriáli IMRC, na prvom v slovenskom šampionáte a po Brne piaty v českom CEMC. Minulý týždeň mal štartovať na Hungaroringu (IMRC) a teraz na Sachsenringu (CEMC), ale nakoniec z toho nič nebolo.

Dôvod jeho neúčasti na pretekoch je úplne jednoduchý. „Nie sú peniaze…,“ odpovedá stroho Jakub a predsa len dodáva: „Otcova firma mení pôsobisko a peniaze pochopiteľne musia smerovať tam. Nedá sa nič robiť…“

Jakub si však pred týždňom predsa užil riadnu dávku adrenalínu, keď sa vo Valčianskej doline zúčastnil podujatia Spartan Race™. O čo ide? Sú to popredné svetové prekážkové preteky založené bývalými členmi námornej pechoty Veľkej Británie a fanúšikmi extrémnych športových podujatí. Konajú sa po celom svete od roku 2010 s jednoduchým cieľom: vytvoriť serióznu výzvu pre odhodlaných športovcov, ktorí hľadajú alternatívne vytrvalostné preteky.

Vo Valčianskej doline sa konali preteky špecifikácie Spartan Sprint, ktoré pozostávajú minimálne z piatich kilometrov behu a minimálne 15 prekážok rozmiestnených po celej bežeckej dráhe. A ako sa darilo nášmu pretekárovi? Na podujatie sa prihlásilo 2800 súťažiacich a Jakub v cieli obsadil 65. miesto. „Bol to skvelý zážitok! Veľmi som bol na to zvedavý a som prekvapený výbornou organizáciou a pravdupovediac ma potešil aj môj výkon,“ vraví. „Mojou predstavou bolo umiestnenie v závere prvej polovice hodnotenia, takže som veľmi spokojný. Určite rozmýšľam o tom, že by som si to opäť zopakoval.“ A čo čaká nášho pretekára v najbližšej budúcnosti? „Dať si dokopy zápästia, aby som bol pripravený na ďalšie motocyklové preteky. I keď… Momentálne vôbec netuším na aké… Uvidíme čo bude ďalej…!

3 komentárov k článku “Jantulíkovi sa darilo. Ale nie na okruhu…