Jantulíkova premiéra v novej triede

Richard Karnok

Slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík sa cez víkend predstavil na podujatí šampionátu Alpe Adria na domácom Slovakia Ringu. Po rokoch strávených v triede 125 cm3 štartoval po prvýkrát s motocyklom so štvortaktným motorom v kategórii Superstock 600.

Sedemnásťročný Kysučan si počas celého víkendu zvykal na novú techniku a celkom odlišný spôsob ovládania motocykla Yamaha R6 slovenského tímu Maco Racing. O tom, že sa mu to darilo, svedčili časy na kolo nášho okruhu, ktoré neustále zlepšoval. Do nedeľných pretekov štartoval zo 14. pozície spomedzi troch desiatok súperov. Štart sa mu vôbec nevydaril, stratil niekoľko miest, postupne sa ale dokázal cez svojich súperov dostať, pričom opäť zlepšil svoje časy na kolo. V cieli mu patrilo 11. miesto, keď desiateho pretekára v cieli už nemal čas dostihnúť.

Jakub Jantulík:
„V piatkových voľných tréningoch sme predovšetkým nastavovali motocykel na moju postavu, ale darilo sa mi aj o niekoľko sekúnd zlepšovať svoj čas, pričom som si zvykal na odlišný štýl jazdy so štvortaktným motocyklom. Ten bol výborne nastavený a preto som sa v kvalifikáciách mohol venovať aj zrýchľovaniu, čo sa mi opäť darilo. Žiaľ, štart do pretekov som celkom pokazil, dvakrát ma dvihlo na zadné koleso, cítil som sa ako na koni. Prepadol som sa o pár miest a musel doháňať stratu. Podarilo sa mi nakoniec dostať na 11. miesto, s čím som pri prvom štarte v novej triede spokojný. Opäť som zlepšil časy, jazdu som si doslova užíval, bol to pre mňa výborný zážitok. Ešte sa mám čo na šesťstovke čo učiť, ale myslím, že som ju začal chápať, bol som čoraz istejší. Som veľmi vďačný Martinovi Kuzmovi za to, že som mohol jazdiť na jeho motocykli a za starostlivosť, ktorú mi venoval. Takisto mechanici pracovali výborne a celý čas vládla skvelá atmosféra.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *